Bateriové úložiště Zdroj: http://aesenergystorage.com/

EK schválila vytvoření společného podniku pro sektor akumulace společností Siemens a AES

Evropská komise v pondělí schválila vytvoření společného podniku německého Siemens AG a americké společnosti AES Corporation Inc. Nový podnik se sídlem v USA nazvaný Fluence Energy LLC bude zaměřen na sektor akumulace elektrické energie do baterií. 

Evropská komise shledala vytvoření nového společného podniku Fluence Energy LLC v souladu s Nařízením o kontrole spojování podniků a uvedla, že navrhovaná transakce nevyvolává žádné obavy z pohledu hospodářské soutěže díky omezenému překrývání aktivit společností.

Siemens informoval o vzniku nové společnosti Fluence, ve které bude mít stejně jako americký dodavatel bateriových úložišť AES 50% podíl, v polovině července letošního roku.

„Díky kombinaci prověřených AES Advancion a Siemens Siestorage platforem pro akumulaci energie a rozšířených služeb nabídne Fluence zákazníkům širší nabídku možností ke zdolání výzev rychle se transformujícího energetického prostředí,“ uvedl Siemens v tiskové zprávě.

Fluence bude dle Siemensu fungovat nezávisle na svých mateřských společnostech.

Zaplnění mezery na trhu

Společnosti AES a Siemens patří v současnosti mezi lídry v oblasti akumulace energie, společně dodaly nebo získaly zakázky na 48 projektů o celkovém instalovaném výkonu 463 MW ve 13 zemích.

„Jak trh se skladováním elektřiny roste, tak zákazníci čelí problému nalezení důvěryhodného technologického partnera s odpovídajícím portfoliem produktů a s dobrými znalostmi elektroenergetiky. Fluence zaplní tuto velkou mezeru na trhu. Se světovým pokrytím zkušené mezinárodní prodejní síly a s vedoucí technologií Siestorage od Siemensu bude Fluence výborně vybavena, aby obsloužila tento velice zajímavý trh,“ řekl k vytvoření Fluence Ralf Christian, CEO Siemens Energy Management divize.

Siemens upozornil na predikci společnosti IHS Markit, podle které má vzrůst celkový instalovaný výkon bateriových úložišť připojených do sítě z 3 GW v roce 2016 na 28 GW do roku 2022.

Autor:5 odpovědí na EK schválila vytvoření společného podniku pro sektor akumulace společností Siemens a AES

 1. Milan Vaněček napsal:

  Růst na desetinásobek za 6 let to už bude někde vidět. Vývoj bude stejný jako u fotovoltaiky, i s podobným poklesem cen. To už nikdo nezastaví. Když se podíváte 15 let zpět na vývoj fotovoltaiky, tak uvidíte jak se bude vyvíjet i akumulace, v řádu GWh a TWh.

  • Jan Veselý napsal:

   Zrovna jsem dočetl velmi zajímavý článek o tom, jak Telstra, australský mobilní provider, přišel s tím, že má po Austrálii už teď více než 1 GWh bateriové akumulace jako součást své infrastruktury (UPS, apod.), které chce zapojit do trhu regulací sítě a jako špičkový zdroj. Jako špičkový zdroj chtějí prodávat i svoje záložní agregáty.

   • Martin Hájek napsal:

    Tak já ani nemám obavu, že by to někdo zastavoval. Na základě předešlých zkušeností mám spíše zcela důvodnou obavu, že to budeme v zájmu vyššího dobra všichni povinně masivně dotovat z našich kapes. Je-li zapojena Komise, nebezpečí tohoto druhu rapidně vzrostlo. Oni se tam nescházejí jen tak zbůhdarma, brzy nám přijde faktura.

    • Milan Vaněček napsal:

     Peníze Vám z kapes vytáhnou místní šejdíři, budou se odvolávat na to že se k něčemu v Bruselu upsali. A Brusel se bude tvářit že on nás dotuje.
     Zopakujeme si tunel fotovoltaika na polích, ale až potom co proběhne jaderný tunel.
     Ale naše tunýlky světový vývoj ani trochu neovlivní.

    • Jan Veselý napsal:

     Pro začátek by úplně stačilo udělat to, co Australáci. Vytvořit opravdový trh s regulačními službami (u nich po 5 minutových blocích) a pustit na něj co nejvíce účastníků, tj. zrušit nesmyslná pravidla, třeba min. 10 MW výkonu.
     Zákazníci by na tom rozhodně neprodělali.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *