Bateriové úložiště

PGE v Oregonu investuje až 100 milionů dolarů do akumulace elektřiny

Americká energetická společnost Portland General Electric oznámila plán realizovat investiční projekt výstavby zařízení na akumulaci elektrické energie v hodnotě 50 – 100 miliónů dolarů. Měla by tak vzniknout nová akumulace o výkonu 39 MW.

Portland General Electric (PGE) je společnost zabývající se výrobou a distribucí elektrické energie v části státu Oregon ve Spojených státech. K jejich sítím je připojeno 44 % obyvatel tohoto západoamerického státu, tedy přibližně 1,8 miliónů zákazníků.

Podle vyjádření ředitelky společnosti Marie Popeové plánuje PGE do půlky letošního listopadu předložit Oregon Public Utility Commission (obdoba českého Energetického regulačního úřadu, pozn. red.) návrh na vybudování nových kapacit na akumulaci elektrické energie.

„Navrhujeme realizaci několika projektů na ukládání energie o celkovém výkonu 39 MW. Realizace projektů bude probíhat v několika následujících letech,” uvedla na konferenci při příležitosti představení hospodaření ve 3. čtvrtletí Marie Popeová.

Zamýšlená investice, která by se svou výší měla pohybovat mezi 50 a 100 milióny dolarů, je možné vnímat jako částečně legislativně vynucenou. Stát Oregon totiž již v roce 2015 schválil zákon, který ukládá všem provozovatelům energetických sítí zavedení akumulace elektřiny. Ti mají povinnost do prvního ledna příštího roku předložit regulačnímu úřadu své návrhy projektů na akumulaci elektrické energie.

Stejná regulace se týká také druhé velké energetické společnosti v zemi – Pacific Power.

Podle prohlášení tiskového mluvčího společnosti Portland General Electric Steva Corsona společnost zatím nebude zveřejňovat detailní popis jednotlivých navrhovaných technologií. Oregon Public Utility Commission je dle něj předloženo široké portfolio produktů s umístěním jak v rozvodnách, v místě výroby, tak i v místě spotřeby.

Zdroj úvodní fotografie: Ren21 – bateriové uložiště Portland, OregonNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *