Ford chce centralizací informací o infrastruktuře bojovat proti přetížení dopravy ve městech

Ford Motor plánuje nabídnout městům sítě a technologie pro hladší průběh toku zboží a lidí, jelikož přivolávání taxislužby a donáškových služeb není neprováděno optimálně, čímž se situace s přeplněním měst automobily zhoršuje.

Na technologické výstavě CES v Las Vegas představitelé společnosti Ford Jim Hackett a Marcy Klevorn prohlásili, že Ford plánuje vybudovat síť integrující informace o přepravě lidí a zboží. V návaznosti na získané informace technologie umožní městům zavést flotilu vozidel a dalších transportních zařízení, které by informaci nadále využívaly a které by pomohly rozličné přepravní prostředky distribuovat tak, aby došlo k optimalizaci jejich poloh vzhledem k zadanému úkolu.

„Žádná jiná společnost se o zajištění podobné otevřené komunity pro potřebu přepravy zatím nezmiňuje,“ říká Klevorn. Ta rovněž vyzvala posluchače k zamyšlení se nad spoluprací na vývoji tohoto systému pro hladší průběh tohoto přepravního kolotoče.

Rich Strader, viceprezident Fordu pro řešení dopravy, a Sunny Madra, ředitel dodavatele softwaru pro Ford, uvedli, že jejich společnou strategií je vytvoření platformy, která bude využita k tvorbě aplikací nebo provozování flotily propojených vozů.

Města brázdí nevyužitá vozidla

Města by měla odklonit dopravu z přetížených dopravních uzlů a zajistit, aby prázdné autonomní vozy nebrázdily ulice při hledání cestujících. Tento model by přetížení dopravní infrastruktury pouze umocnil.

Společnosti poskytující přepravní služby a obhájci autonomních vozidel si stojí za tím, že eliminací lidských řidičů dojde ke snížení přeplněnosti cest. Optimisté dokonce tvrdí, že dopravní zácpy zcela vymizí.

Newyorská studie ukázala, že v centru města v roce 2017 došlo oproti roku 2013 k 59% nárůstu aut, které je možno si jistým způsobem zavolat. Součástí studie bylo ovšem i zjištění, že tato vozidla jsou z jedné třetiny nevyužita. Proto právě město New York je jedním z podporovatelů podobných iniciativ.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *