Quanergy, nejvýznamnější dodavatel laserových senzorů bez pohyblivých mechanických částí, oznámil otevření nového výrobního závodu v kalifornském Sunnyvale. Tento moderní závod bude sériově vyrábět patentovanou technologii LiDAR (měření vzdálenosti pomocí světelného paprsku) S3. S uvedením tohoto závodu do provozu bude Quanergy jedinou společností na světě, která bude schopna tento typ senzoru sériově vyrábět. Jedná se o významný milník v oblasti sériového zavádění autonomního řízení.

Závod byl oficiálně otevřen již 6. října 2017 a je vybaven nejnovějšími výrobními technologiemi, které mu umožňují velkokapacitní a plně automatizovanou výrobu produktu. Výrobní linka je vybavena nejmodernějšími přístroji pro práci s polovodičovými součástkami a jejich zapouzdřování do výsledného produktu.

Výroba senzoru kompletně pod jednou střechou

Díky využití zařízení pro kalibraci a závěrečné testování produktu má Quanergy pod svou záštitou celý výrobní proces technologie, pro kterou byla do dnešních dnů typická ruční výroba. Výrobní závod je rovněž možno za účelem zvýšení produkce rozšířit a navýšit tak kapacity, pokud si to trh vyžádá.

Tento výrobní závod je nejvýznamějším milníkem společnosti Quanergy na cestě k technicky vyspělému, spolehlivému a dostupnému elektronicky řízenému LiDARu bez mechanicky pohyblivých částí. Daná technologie by měla hrát prim právě v případě zavádění autonomních vozů na silnice., a to i těch plně autonomních. Své uplatnění ovšem senzor najde i v jiných oblastech průmyslové automatizace a bezpečnosti.

Patentovaná S3 technologie je jediným dostupným LiDAR senzorem zajišťujícím dostatečný výkon, výdrž a spolehlivost, které vyžadují aplikace citlivé na bezpečnost, jako je tomu například právě v oblasti autonomního řízení aut. Díky kompaktnímu designu není samotný senzor překážkou z hlediska vzhledu či aerodynamiky. Samotný senzor zajišťuje mimo mapování okolních překážek rovněž klasifikaci objektů a jejich sledování v čase. Cena S3 se v současnosti pohybuje v řádu stovek dolarů v závislosti na velikosti objednávky. Vizí společnosti je snížení ceny pod hranici sta amerických dolarů za kus.

Společnost Quanergy Systems byla založena v roce 2012 v kalifornském Sunnyvale a staví na desítkách let zkušeností v oblasti optiky, optoelektroniky, umělé inteligence a řídících systémů. Je hlavním dodavatelem LiDAR senzorů a softwaru pro analýzu okolího prostředí.

Autorem úvodní fotografie je Kozuch.

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *