Plánovaná podoba dvou bloků jaderné elektrárny Hinkley Point C. Tato elektrárna by měla ukončit přestávku ve výstavbě nových jaderných bloků ve Spojeném království, která trvá přes 20 let.

Britský regulátor udělil EDF první souhlas k výstavbě jaderné elektrárny Hinkley Point

Britský úřad pro jadernou regulaci (ONR) udělil francouzské energetické společnosti EDF první souhlas se zahájením výstavby jaderné elektrárny Hinkley Point C. Projekt za 18 miliard liber (562,7 miliardy Kč) je první novou jadernou elektrárnou v Británii za více než 20 let. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

ONR uvedl, že souhlas se vztahuje na umístění konstrukčního betonu pro první strukturu elektrárny související s bezpečností.

Projekt rozšíření Hinkley Point o dva nové reaktory byl poprvé oznámen v roce 2007. Termín uvedení elektrárny do provozu byl od té doby několikrát odložen kvůli regulačním překážkám, jaderné havárii v japonské Fukušimě a zhoršení finanční situace EDF.

Infografika: Jaderná elektrárna Hinkley Point

Infografika: Jaderná elektrárna Hinkley Point

Francouzský podnik se proto v roce 2015 dohodl s čínskou společnosti CGN, že do projektu vloží šest miliard liber a získá v něm třetinový podíl.

EDF od roku 2009 v Hinkley Point provozuje dva bloky, které zahájily provoz v roce 1973.

Autor:Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *