V Londýně budou vyrábět elektřinu z nerecyklovatelného odpadu

Na jihu Londýna byla zahájena výstavba elektrárny, která bude vyrábět elektřinu z nerecyklovatelného odpadu pro více než 54 000 domácností. Mezi hlavní výhody projektu patří vytvoření nových pracovních míst, úspora nákladů na provoz skládky a omezení emisí metanu a oxidu uhličitého.

Anglická společnost Viridor, zabývající se zpracováním odpadu, zahájila v prosinci výstavbu elektrárny využívající nerecyklovatelný odpad. Elektrárna o výkonu 26 MW bude vyrábět elektřinu pro 54 000 domácností. Ročně spotřebuje 300 000 tun nerecyklovatelného odpadu z londýnských částí Croydon, Kingston, Merton a Sutton.

Projekt situovaný v Beddingtonu dostal stavební povolení v roce 2013, letos v květnu ho schválila suttonská rada a výstavba začala v prosinci. Dokončení projektu a zahájení provozu je plánováno na rok 2018.

Během 25 let bude ušetřeno 200 milionů liber

Náklady na výstavbu jsou vyčísleny na 205 milionů liber. Kromě elektrické energie bude zařízení schopno dodávat i tepelnou energii. Během výstavby nabídne projekt 400 pracovních míst.

Využitím odpadu na výrobu elektrické energie bude zamezeno vzniku skládkového plynu, který je tvořen zejména metanem a oxidem uhličitým. Emise CO2 budou ročně sníženy o 128 000 tun. Díky omezení nákladných poplatků za skládky projekt nabídne i zajímavé finanční úspory.

„Croydon, Kingston, Merton a Sutton ušetří 200 milionu liber během 25 let – to jsou peníze, které mohou být využity na veřejné služby v době, kdy jsou naše rozpočty výrazně omezovány.“

Terry Paton, zastupitel a místopředseda South London Waste Partnership

Autor:3 odpovědí na V Londýně budou vyrábět elektřinu z nerecyklovatelného odpadu

  1. nikdo napsal:

    Takze mala spalovna?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *