V Severním Irsku bylo spuštěno bateriové pole o výkonu 10 MW. Společnost AES UK & Ireland, která je autorem projektu, tvrdí, že se po dokončení projektu a navýšení jeho výkonu na 100 MW bude jednat o jeden z největších bateriových systémů na světě.

Bateriové pole, které čítá na 53 000 baterií, je umístěno u elektrárny Kilroot v severním Belfastu a již nyní je svým výkonem největším ve Velké Británii. Systém má sloužit ke zvýšení spolehlivosti sítě a ke zlepšení využití proměnlivé výroby obnovitelných zdrojů energie.

„Integrace bateriových úložišť do soustavy je důležitý vývoj, který by měl přinést skutečné výhody pro zákazníky po celém ostrově.“

Robin McCormick, generální manažer System Operator Northen Ireland (SONI)

Pole o výkonu 10 MW je prvním krokem k vybudování plánovaného projektu o výkonu 100 MW, který by se tak měl stát jedním z největších na světě. Po dokončení projekt přispěje k předpokládané roční úspoře 8,5 milionů liber a ročnímu snížení emisí CO2 o 123 000 tun prostřednictvím lepšího využití vyrobené energie z obnovitelných zdrojů a snížením potřeby klasických záložních zdrojů.

„Nám, jako provozovateli přenosové soustavy, poskytuje tato inovace významné studijní příležitosti. Budeme posuzovat úlohu, kterou budou bateriové akumulátory hrát  ve stále rozmanitějším portfóliu zdrojů.“

Robin McCormick, generální manažer System Operator Northen Ireland (SONI)

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *