Větrná turbína v Německu nedaleko Hannoveru. Autor: Jason

Vestas představil plán na zmírnění dopadů uzavření svého závodu ve Španělsku

Společnosti Vetas představila plán na zmírnění dopadů uzavření jednoho ze svých španělských závodů. Plán má pomoci „řádnému ukončení výroby“ a pomoci hledat potenciální investory, kteří by v severním Španělsku mohli převzít infrastrukturu a zaměstnance.

Po zveřejnění plánu předního světového výrobce větrných turbín Vestas na uzavření své továrny u španělského města Leon společnost představila vládě a místní samosprávě plán na zmírnění dopadů. Přímý dopad bude mít uzavření závodu na jeho 370 zaměstnanců.

Plán obsahuje 3 hlavní body:

  • zachování nejvyššího možného počtu pracovních míst realokací zaměstnanců do jiných poboček firmy,
  • hledání potenciálních investorů, kteří by pokračovali v činnosti,
  • návrh na podporu subdodavatelů, kteří budou dotčeni uzavřením výrobního závodu.

„Jako ukázku kompromisu mezi námi, zaměstnanci a dodavateli jsme představili místní samosprávě plán opatření, o kterém se nyní diskutuje. Doufáme, že dojde k jeho přijetí, aby bylo zajištěno co nejplynulejšímu ukončení aktivit v Leonu. “  Jean-MArc Lechene, provozní ředitel Vestas

S poklesem poptávky po zastaralých 2MW turbínách a turbíně V90-3.0 MW, má fabrika, která výhradně vyráběla tyto produkty, malé vytížení a přestala být konkurenceschopnou. Lechene uvedl, že uzavření nemá souvislost s přesunem výroby do jiných zemí, jako je například Čína, ani se stávkami a politickou situací ve Španělsku.

Dle jeho slov parky o stejném instalovaném výkonu s turbínami 4 MW potřebují polovinu zařízení ve srovnání s 2MW turbínami a tím klesá i celkový počet hodin práce potřebný k jejich výrobě. Každopádně Vestas neplánuje odchod ze Španělska a plánuje rozšířit linku v závodě Viviero a v současnosti také investuje 30 mil. EUR do výrobny Daimiel, kde se budou vyrábět lopatky typu V150.

Autor:

Štítky: , ,


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *