Jihokorejské baterie by se mohly objevit v Apple iCar

Předpokládá se, že malá jihokorejská společnost vyrábějící baterie, bude technologickým dodavatelem Applu pro jeho přísně utajovaný autonomní elektromobil. Jelikož se jedná o doposud nepoužitou technologii, dá se očekávat, že by se mohlo jednat o tajnou zbraň Applu.

Nedá se předpokládat, že by tato korejská společnost byla výhradním vývojářem baterií pro Apple. Nicméně se proslýchá, že Apple přichází, jako již tradičně, s inovacemi, a to i přes to, že od počátku vývoje se koncept vozu výrazně změnil. Obecně je přijímáno, že se Apple soustředí na vývoj inovativní baterie, která se bude používat výhradně ve vozech Apple.

Apple opět zvolí nekonzervativní přístup

Jihokorejská vývojářská společnost, která je složena přibližně z dvaceti zaměstnanců,  má mezinárodně patentovanou technologii dutých baterií. Jedná se o cylindrické sekundární lithiové články, které jsou silné asi na dva prsty a od ostatních baterií s dutým středem se liší.

Protože baterie generují nejvíce tepla ze středu v důsledku chemických reakcí, vyrobila společnost baterie s chlazením přímo v samotném středu baterie, čímž se eliminuje přítomnost odděleného chladícího zařízení a zařízení předcházejícího přehřátí. Baterie má rovněž výhodu v samotném provozu. Užitím prostoru je totiž snadné navrhnout paralelní zapojení, které může rozšířit kapacitu baterií.

Apple zjevně plánuje vyvíjet své baterie právě na základě korejského patentu. Ti nejschopnější jsou na projektu již alokováni.

Obrázek převzat ze serveru: wccftech.com.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *