Odpověď konkurence na PowerWall

Trina Solar, největší světový výrobce solárních panelů, plánuje začít prodávat domácí akumulátory v Austrálii od června tohoto roku. Podobně po vzoru firmy Tesla Motors s jejími bateriemi PowerWall chce uspět i Trina Solar. Baterie již obsahují i vestavěný měnič a proto jejich cena začíná na 1200 dolarech za kWh kapacity. Tato cena je mnohem vyšší než cena navrhovaná Teslou za domácí baterie Powerwall (350 $/kWh), které byly představeny na konci letošního dubna. Podle zatím dostupných informací není jasné, jaké měniče bude PowerWall obsahovat. Více o tom, jaké měniče jsou užívány pro provoz domácích baterií zde. Jejich cena může dosahovat až 2000 dolarů.

 

Produkty Trina Solar Zdroj: http://cleantechnica.com

Produkty Trina Solar Zdroj: cleantechnica.com

Country manager společnosti Trina Solar Doug Smith uvedl, že představení jejich domácí baterie na konferenci Australian Solar and Energy Storage v Melbourne předminulý týden nebylo reakcí na baterii PowerWall firmy Tesla. Dodal však, že Tesla tento trh výrazně podpořila. „Tesla jistě dělá světu laskavost,“ řekl Smith v rozhovoru pro RenewEconomy. „Odvedli skvělou práci v tak krátkém čase,“ dodal.

Ukázka systému. Zdroj: http://www.trinasolar.com

Ukázka systému domácí baterie. Zdroj: trinasolar.com

Podle Smithe společnost učinila strategické rozhodnutí s cílem uspět na trhu se skladováním energie, když před 18 měsíci vytvořila novou divizi s názvem Trina BEST. Po dobu 12 měsíců se na baterii pracovalo ve zařízení vybudovaném pro tento účel v Jiangsu, nedaleko Šanghaje. Firma plánuje realizovat síťové a mikrosíťové modely v průběhu roku a brzy na to zahájit prodej sestav pro veřejnost.

S ohledem na cenu domácích baterií společnosti Trina BEST, se Smith vyjádřil následovně: „Nejsou těmi nejdražšími, a ani nejsou nejlevnější. Myslím tím, že Trina nikdy nebyla nejlevnější. To je důvod, proč tady jsme.“

Tato cena by se podle něj dala popsat jako prémiová, přizpůsobená počátečním zájemcům vznikajícího trhu.

Zdroj úvodní fotografie: easttexashomestead.com3 odpovědí na Odpověď konkurence na PowerWall

 1. Martin Vaněček napsal:

  1200 USD za kWh je docela masakr…. ale překvapuje mě, že se tady nepíše o těch saveboxech co byly na veletrhu v Brně. Ty už jsou v prodeji i u nás a cena tak vysoká tuším nebyla.

  • Tomáš Reichl napsal:

   Dobrý den,

   jako první co musím zmínit toto není oficiální cena od výrobce je to odhadnutá cena odborníků. Jinak k srovnání cen Saveboxu a Trina BEST. Podle dostupných informací Savebox stojí 42 000 Kč/kWh. Děkuji za připomínku o Saveboxu, určitě to bude brzy napraveno.

   Děkuji TR

   • Vladan Marcalík napsal:

    …jenomže u SaveBox se jedná o cenu celého systému na klíč. V ceně 42.000,-Kč tedy jsou FV panely, MPPT regulátor nabíjení, měnič, akumulátory, konstrukce pro FV panely, montáž a DPH.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *