Koridor rychlonabíjecích stanic v USA získal ocenění OSN

Společnosti BMW i, Volkswagen a Charge Point získaly za svůj koridor rychlonabíjecích stanic v USA ocenění Momentum for Change udělované Sekretariátem OSN pro klimatické změny (UN Climate Change secretariat). Tato cena je udělována každoročně projektům, které si dávají za cíl bojovat proti klimatickým změnám.

Koridor rychlonabíjecích stanic vznikl na hustě zalidněném východním a západním pobřeží Spojených států amerických. Téměř 100 nabíjecích stanic je rozmístěno na východním pobřeží mezi Washington D. C. a Bostonem, na západním mezi Portlandem, Los Angeles, San Franciscem a San Diegem. Mezi jednotlivými stanicemi je maximální vzdálenost 50 mil (80,5 km).

Stanice jsou vybaveny přípojkou stejnosměrného proudu splňující normy CCS o maximálních výkonech 50, nebo 24 kW. Jsou tak zcela kompatibilní s elektromobily všech značek. V porovnání s podobným projektem, koridorem rychlonabíjecích stanic Berlín – Mnichov,  nebylo cílem jen spojit konkrétní města. Nabíječky tak nejsou umístěny pouze na dálničních odpočívadlech, ale také u nákupních center a restaurací.

„BMW i podporuje široké spektrum projektů rychlonabíjecích stanic a to po celém světě. Zaměřuje se zvláště na Evropu, jižní Afriku, Čínu a Japonsko. Momentálně se jedná o 30 projektů v 25 zemích světa, kde se s dalšími 50 partnery podílí na vzniku 3000 DC a 1300 AC nabíjecích stanic,“ uvádí v tiskové zprávě bavorská automobilka.

Ocenění Momentum for Change získalo v roce 2015 dalších 15 projektů. Mezi nimi například plán Microsoftu na snížení své produkce CO2 nebo projekt na využití odpadního tepla geotermální elektrárny na San Salvadoru.

zdroj úvodní fotografie: DDOT DCJedna odpověď na Koridor rychlonabíjecích stanic v USA získal ocenění OSN

  1. jozef heinrich napsal:

    prosim opravte si vetu:
    Stanice jsou vybaveny přípojkou stejnosměrného proudu splňující normy CCS o maximálních výkonech 50, nebo 24 kW. Jsou tak zcela kompatibilní s elektromobily všech značek

    Ak nabijacka ma len CCS (nema chademo), tak urcite nie je kompatibilna s elektromobilmi napr. Nissan Leaf, Kia Soul EV, Mitsubishi iMiev.

    Dakujem

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *