Centrica koupila největšího evropského agregátora REstore

Evropský lídr v oblasti demand side response (odezvy na straně spotřeby), agregátor REstore, byl koupen za 70 milionů euro společností Centrica. Akvizice má pomoci Centrice v rozvoji služeb nabízených pro své zákazníky.

Agregátor REstore, který sídlí v belgických Antverpách, sdružuje ve svém portfóliu 1,6 GW flexibilního výkonu svých zákazníků napříč Belgií, Spojeným královstvím, Francií a Německem. Software společnosti a její patenty v současné době využívá vice než 150 z největších spotřebitelů elektřiny v Evropě, mezi něž patří například chemičky nebo železárny.

Centrica informovala, že REstore se stane součástí mezinárodní skupiny Distributed Energy & Power unit, která bude provádět optimalizaci aktiv a navrhování energetických řešení pro velké podniky. Díky této akvizici se má řízení na straně spotřeby stát klíčovou součástí nabídky pro zákazníky a od tohoto kroku se také očekává značné zvýšení růstového potenciálu společnosti Centrica v globální měřítku.

“Je mi potěšením přivítat REstore v Centrice. Tato akvizice je důležitým krokem kupředu v plnění naší strategie, rozvinutí naší nabídky pro zákazníky a pomoci jim kontrolovat jejich energii a získat konkurenční výhodu.”  Jorge Pikunic, ředitel sekce Distributed Energy & Power

Společnost REstore má rozsáhlé zkušenosti v oblasti optimalizace energetických procesů, která je jedním z pěti strategických pilířů společnosti Centrica Business. Díky tomu bude tato koupě doplňovat předchozí akvizice společnosti Centrica, mezi které patří firmy Panoramic Power, Neas Energy a ENER-G Cogen. Tato akvizice také prohloubí působnost společnosti na evropských trzích.

Autor:Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *