Apple iCar – společnost mobilizuje nejschopnější lidské zdroje

Apple tradičně stahuje ty nejschopnější na nejožehavější projekty. Tak by se dalo vysvětlit nasazení Boba Mansfielda do Apple Car projektu – Projektu Titan. Silnou podporou mu bude Dan Dodge, který přišel loni z Blackberry, což by mohla být předzvěst autonomního elektromobilu.

Bob Mansfield nahradil dosavadního šéfa automobilové divize Applu, který podle oficiálního stanoviska opustil společnost z rodinných důvodů. Bob Mansfield, zkušený veterán společnosti, který stál u zrodu klíčových produktů značky a rovněž patřil po Stevu Jobsovi k výkonným osobnostem společnosti, je obvykle nasazován na speciální projekty a reportuje přímo Timu Cookovi, což bude platit i v tomto případě. U předešlého šéfa projektu tomu tak nebylo.

Apple nabírá lidi z oblasti automobilového průmyslu

Proslýchá se, že Apple nabírá mnoho lidí se zkušenostmi v automobilovém průmyslu. Rovněž bylo údajně upraveno datum výstupu z Projektu Titan na rok 2021. Zajímavýn faktem ovšem je, že pro společnost od letošního roku pracuje i Dan Dodge. Ten by měl být zařazen právě v týmu Boba Mansfielda na Projektu Titan.

Krom prací na samotném elektromobilu je tedy podle všeho kladen velký důraz právě na vývoj autonomního vozu. Vývoj nabírá zpoždění díky fluktuaci lidí a nejasnému směru projektu, který se zřejmě v reakci na současné dění v automobilovém průmyslu rovněž modifikuje. Před rokem probíhalo dokonce vyjednávání o spolupráci s automobilkou BMW.

Mansfield ovšem není jediným Apple veteránem týmu, mezi dalšími jsou John Wright za software, o senzory se stará Benjamin Lyon a hardwarové inženýry zaštiťuje D. J. Novotney.

Zdroj úvodní fotografie: macworld.co.uk.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *