Nissan Leaf

Nissan Leaf zažívá ve Spojeném království největší meziroční nárůst prodejů ve své kategorii

Plně elektrické modely z dílen Nissanu, zahrnující modely Leaf a dodávku e-NV200, pokračují v dominanci ve svých kategoriích díky vysokým listopadovým prodejům. Vlastnictví elektromobilu s sebou nese řadu benefitů a zákazníci Spojeného království si tuto skutečnost uvědomují.

Díky vysoké zákaznické poptávce po modelu Leaf se tento vůz v měsíci listopadu držel na špici prodejů elektromobilů. Jeho podíl na prodejích činil 47,3 %, v listopadu 2015 zaujímal celkové prodeje ze 30,4 %.

Při alternativním úhlu pohledu na celkové prodeje Nissanu Leaf můžeme říct, že meziroční nárůst prodeje se více než zdvojnásobil (celkový nárůst je 115 %). Nissan e-NV200 je pro změnu nejprodávanější elektrododávkou, kdy v listopadu ovládla trh s podílem 75,4%.

Vlastnictví elektromobilu skýtá řadu výhod

„Ekonomické a ekologické výhody vlastnictví elektromobilu nabývají u řidičů na atraktivitě. Tento trend můžeme právě přímo na prodejích elektromobilů značky Nissan pozorovat,“ říká Edward Jones, manažer elektromobilů Nissanu pro Velkou Británii.

Argumenty jsou jasné – jízdní náklady o 85 % nižší než v případě konvenčních spalovacích motorů, údržba levnější o 75 %. Občasné možnosti bezplatného nabití a parkování zdarma jsou rovněž pozitivními faktory, nehledě na možnost dobít si svůj automobil přímo doma v garáži.

Vlastníci elektromobilů mají rovněž v porovnání s ostatními poměrně vysoké nájezdy kilometrů. Majitelé Nissanu Leaf najedou v průměru o 50 % více kilometrů, než je evropský průměr u spalovacích motorů a o 30 % více, než najezdí ostatní státní příslušníci využívající spalovacích motorů.Jedna odpověď na Nissan Leaf zažívá ve Spojeném království největší meziroční nárůst prodejů ve své kategorii

  1. Konq napsal:

    Ještě bych doplnil štítek „Marketingový krasožvást“ .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *