Nová služba přinese Londýnu revoluci v elektromobilitě

Na počátku příštího roku by v Londýně měla odstartovat nová služba s názvem Bluecity, umožňující obyvatelům Londýna snadné vypůjčení elektromobilu. Za projektem v rozsahu 100 mil. liber stojí francouzská společnost Bolloré, která úspěšně provozuje podobnou službu s názvem Autolib ve Francii již čtyři roky.

Do začátku roku 2016 hodlá společnost nabídnout Londýňanům zhruba 50 zkušebních vozů, do roku 2018 jich však plánuje provozovat až 3000 společně se sítí 6000 nabíjecích míst. V současné době se v Londýně nachází přibližně 1400 nabíjecích míst v rámci sítě Source London.

Služba má hlavními městu přinést kromě flexibilního dopravního systému také omezení dopravních emisí, se kterými se dlouhodobě potýká. Odhaduje se, že francouzská služba Autolib pomohla odstranit z ulic Paříže až 31 000 aut poháněných spalovacími či vznětovými motory.

Vhodná alternativa k vlastnímu automobilu

Podle mluvčího společnosti Blue Solutions, člena skupiny Bolloré, Juliena Varina může být projekt vhodný zejména pro mladé Londýňany, kteří si vlastní auto nemohou dovolit. „Mnoho lidí ve věku 18 až 25 let používá auta, když někam večer vyráží s přáteli. Mohou s nimi dojet do klubu, na večeři či do divadla. Někteří se v nich i milují. Používají je jako hotel. Můžete je použít na cokoliv,“ uvedl Julien Varin.

Předpokládaná cena ročního předplatného této služby činí 100 liber, přičemž za každou půlhodinu vypůjčení elektromobilu zaplatí zákazníci 5 liber.

Zdroj úvodní fotografie: blue-city.co.ukNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *