plynová turbína

General Electric bude propouštět, v Evropě zruší až 4500 pracovních míst

Americký průmyslový konglomerát General Motors (GE) zruší v Evropě 4500 pracovních míst. S odvoláním na zdroje z tamních odborů informaci přinesl list Les Echos. Propouštět by se mělo ve Švýcarsku, Německu a Británii a týkat by se mělo bývalých pracovníků společnosti Alstom, jejíž část GE odkoupila.

Firma pouze uvedla, že přehodnocuje své aktivity, aby z dlouhodobého hlediska odpovídaly situaci na trhu. Detaily prý zatím nemůže sdělit. Většinu energetické divize francouzské strojírenské firmy Alstom převzala GE v roce 2015. Francouzských zaměstnanců by se ale propouštění podle zdrojů Les Echos týkat nemělo.

Bývalá energetická divize Alstomu vyrábí turbíny pro uhelné, plynové, větrné i jaderné elektrárny a systémy pro přenos elektřiny. Konkurentem GE v segmentu velkých plynových turbín je německý Siemens a japonská Mitsubishi Hitachi Power Systems.

Autor:3 odpovědí na General Electric bude propouštět, v Evropě zruší až 4500 pracovních míst

 1. Petr napsal:

  No problemo.
  Jistě se pro prouštěné dříče po mnoha desetiletích najde v multikulturní EU dostatek práce až do důchodu v 65-70 letech, aby mohli třeba Africkým potřebným migrantům v ubytovnách umývat záchody či dělat jiné posluhy.
  Bohužel na to, aby mohli jako opice lézt po větrnících nemají tihle starší bílí určení v EU „prorodinnou“ politikou na vymření už často tělo, a naopak mladí černí zase mozek.

  • Petr napsal:

   Tak snad se proto konečně brzo podaří dotáhnout do už prakticky použitelného stavu virtuální realitu a chytré brýle, když čipy do mozku mají být nejdříve až za 15 let 🙂

  • Pavel Fort napsal:

   Musím Vám ironicky pogratulovat. Je to opavdové úmění zahájit protiimigrační agitaci v článku, který pouze stručně oznamuje záměr změny podnikatelských aktivit strojírenské firmy. S politikou a natož pak imigrační to nemá vůbec žádnou souvislost. Mám tento server rád a bych Vás požádal, aby se zdejší diskuze vedla na odborné úrovni, bez nesmyslné politické agitace. Děkuji Vám

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *