Mercedes vysílá do boje s Teslou vlastní baterie

Výhoda společnosti Tesla oproti ostatním energetickým společnostem v nabídce baterií pro domácnosti je nesporná. Stačí lehce modifikovat proces výroby a z baterie pro automobily je baterie pro domácnosti. Tesla samozřejmě není jedinou automobilkou vyrábějící elektromobily ve velkém. Nyní přichází Daimler s velmi podobným produktem – německý koncern plánuje ve své domovské zemi nabízet akumulátory pod značkou Mercedes-Benz počínaje zářím tohoto roku.

Stejně jako u Tesly, byly baterie Mercedesu původně navrženy pro automobily, nyní je možné je použít v domácnostech pro akumulaci energie například ze solárních panelů a tu poté využít v době, kdy Slunce nesvítí.

Baterie disponuje kapacitou 2,5 kWh a společnost tvrdí, že je možné zkombinovat až 8 baterií do jednoho celku, což v součtu znamená celkovou kapacitu 20 kWh. Díky tomu by akumulátory mohly být vyjma domácností využity i v menších firmách.

O ceně zatím nepadla ani zmínka a její ohlášení se očekává s bližším představením v září.

Tesla představila své baterie Powerwall na začátku května. K dispozici jsou dva modely o kapacitě 7 resp. 10 kWh se zárukou 10 let s cenou 3000 USD za 7kWh model a 3500 za model s kapacitou 10 kWh, k tomu je navíc nutno přičíst cenu za instalaci a invertor.

Powerwall zaznamenal obrovský zájem a veškerá výrobní kapacita je zarezervována až do poloviny roku 2016.Jedna odpověď na Mercedes vysílá do boje s Teslou vlastní baterie

  1. David napsal:

    No tak myslím, že pro všechny co byli na Intersolaru je jasné, že podobných zpráv by mohlo být asi tak čtyřicetpět. Každá větší či menší firma z oboru od bezejmenných čínských firem přes Viessmanny, Bosche či LG dneska nabízí „domácí baterie“ či systémy akumulace. Kapacita se pohybuje u všech podobně, některé mají vydařený design, většina jednotek je skládána z modulů, takže lze lehce dokupovat kWh postupně. Cena taky hodně podobná kolem 1200 EUR/kWh.

    Jediný, kdo na veletrhu chyběl byla Tesla – možná proto, že ty baterie zatím ani nevyrábí a dělá akorát velký humbuk. Nelze upřít chytrý PR marketing ala Apple, „srdeční“ přístup atd. Nicméně trh už je teď za hranicemi přecpaný domácími energy storage – u nás teda zatím vyrábí jen Fitcraft Energy pokud vím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *