Siemens dodá 12 plynových turbín do Argentiny

Německá společnost Siemens úspěšně pokračuje ve své expanzi na argentinském trhu. Po dohodě na celkem devět plynových turbín z minulého roku přichází objednávka na dodávku dalších 12 plynových turbín. Společnost Siemens se též zavázala pomoct s výstavbou plynových elektráren, kde budou nové turbíny umístěny.

Německá společnost Siemens získala zakázku na výstavbu čtyř nových plynových elektráren v Argentině. Zákazníky jsou dvě kanadské soukromé společnosti Capital Stoneway a Araucaria Energy. Tyto dvě společnosti budou v zemi působit jako nezávislí výrobci elektrické energie.

Siemens dodá 6 plynových turbín SGT-A65 TR, které jsou upravenou verzí průmyslové trubíny Trent 60 a ty budou tvořit srdce plynových elektráren ve městě Luján a Matheu v provincii Buenos Aires. Zbylých 6 plynových turbín bude typu SGT-800 a ty budou umístěny ve městech San Pedro a Zarate.

Celkový instalovaný elektrický výkon elektrárny ve městě Luján bude 127 MWe a bude vybavena dvěma plynovými turbínami SGT-A65. Zbylé čtyři turbíny stejného typu budou umístěny ve městě Matheu s celkovým instalovaným výkonem 254 MWe.

Město San Pedro bude vybaveno dvěma turbínami SGT-800 s celkovým elektrickým výkonem 104 MWe a zbylé čtyři turbíny SGT-800 budou umístěny ve městě Zarate s celkovým elektrickým výkonem 202 MWe.

Všechny čtyři lokality mají být uvedeny do provozu do konce tohoto roku a budou při výstavbě zároveň připravovány na případné budoucí rozšíření na teplárnu, tj. přebudovány na kogenerační jednotky.

„Tato zakázka je dalším velkým úspěchem pro Siemens v Argentině. Je to ovšem poprvé, co dodáváme na klíč celé elektrárny vybavené aeroderivativními plynovými turbínami i s dlouhodobou servisní smlouvou. A co víc, tyto čtyři elektrárny pomůžou zmírnit nedostatečný instalovaný elektrický výkon v Argentině a zvýšit tím bezpečnost dodávek elektrické energie,“ řekl José Aparicio, víceprezident pro prodej v Latinské Americe, divize Siemens Power and Gas.

Celková hodnota zakázky je 570 milionů dolarů (14,5 miliard korun) a pro samotnou realizaci projektu se společnost Siemens zavázala poskytnout půjčku ve výši 115 milionů dolarů (3 miliard korun).

Zdroj úvodní fotografie: Siemens

Autor:Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *