Společnosti Elektrobras, Siemens a Světová banka se zaměří na krádeže elektrické energie

Elektrobras, největší elektrárenská společnost v Latinské Americe, se spojila se společností Siemens a Světovou bankou v rámci projektu zaměřeného na potlačení neoprávněného odběru elektrické energie. Projekt s názvem Energia+ využívá pokročilou infrastrukturu inteligentního měření pro zabránění krádeží. Jejich cílem je v příštích šesti letech snížit ztráty způsobené krádežemi o 50 %.

Brazilská elektrárenská společnost Elektrobras ve spolupráci s německou společností Siemens a Světovou bankou vytvořila Advanced Metring Infrastructure (AMI – moderní měřící infrastrukturu) a otevřela své nové Metering Intelligence Center (MIC – měřící dozorové centrum) v hlavním brazilském městě Brasilia.

Společnost se spoléhá na MIC, která zahrnuje aplikaci Siemens Meter Data Management. Ta běží na SmartGrid platformě Power EnergyIP, která odpojuje velké i malé neoprávněné odběratele. Elektrobras vlivem krádeží elektrické energie vykazuje roční ztráty 150 milionů dolarů (asi 3,5 miliardy korun).

crop-87506-elektromer

Projekt v hodnotě 700 milionů dolarů (asi 17 miliard korun) je podporován Světovou bankou. Cílem je snížit náklady na elektřinu o polovinu v průběhu celého projektu.

Důležitým prvkem systému proti krádeži je 120 tisíc inteligentních měřičů, které zahrnují technologii společnosti Siemens a posílají data prostřednictvím digitální komunikace přímo do centra na analýzu. Kromě zjišťování anomálií v oblasti využívání elektrické energie je platforma Siemens MDM (EnergyIP + EIP NTL) plně integrována s fakturačními a řídicími systémy společnosti Elektrobras, aby svým zákazníkům zajistila spolehlivé účtování za odběr energie.

Zdroj úvodní fotografie: Siemens

Autor:Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *