Spory ohledně vyplácení podpory pro zdroje bez notifikace Evropské komise by mohly být během několika následujících měsíců vyřešeny. O notifikaci podpory hovořil ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek s komisařkou pro hospodářskou soutěž Margrethe Vestagerovou na včerejším jednání v Bruselu.

„Dohodli jsme se, že na této věci budeme společně intenzivně pracovat,“ řekl po jednání ministr Mládek.

Podle slov komisařky Vestagerové nevidí Evropská komise žádné důvody, proč by podpora, jež byla vyplácena v minulých letech, měla být v rozporu s pravidly fungování vnitřního trhu Evropské unie. Mimo to u žádné z těchto notifikací neprobíhá formální vyšetřovací řízení a podle Vestagerové se ani nepřipravuje.

Notifikaci zákona, na jehož základě se sporné dotace pro podporované zdroje vyplácí, Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR podalo již v roce 2012, avšak proces notifikace stále není dokončen.

„Z jednání s paní komisařkou vezu do Prahy potvrzení politické vůle úspěšně a rychle dokončit všechny notifikační procesy podpory obnovitelných zdrojů energie v České republice, které trvají už několik let,“ uvedl Jan Mládek.

Energetický regulační úřad ve svém cenovém rozhodnutí pro příští rok prozatím vypsal podporu pouze pro zdroje notifikované. Úřad však uvádí, že je připraven učinit další rozhodnutí po obdržení stanoviska ke správnosti úředního postupu, jež si vyžádal u orgánů České republiky i Evropské unie.

Zdroj úvodní fotografie: www.politico.eu

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *