21. listopad 2017
Aktuální výroba v ČR
Enel investuje do digitalizace a lepší integrace spotřebitelů do trhu s elektřinou

Italský Enel, společnost s nejvíce zákazníky při srovnání s evropskou konkurencí, chce zvýšit investice do budování digitálních sítí, chytrých elektroměrů, dálkového ovládání spotřebičů a nabíjecích míst pro elektromobily. Informace přinesla agentura Reuters.
Elektrické sítě a telekomunikační služby se začínají stále vice prolínat s rozvojem využití digitálních technologií k lepšímu řízení napájení a spotřeby domácností, kanceláří a továren. Enel nechce být pozadu a proto na tento sektor zaměřil své cíle na příští 3 roky. Dálkovým ovládáním je možné řídit využití energie, což je základním předpokladem pro budoucí navyšování podílu OZE v energetickém mixu. V Itálii se Enel chystá k instalaci již druhé generace „chytrých“ elektroměrů. První generace měla z ekonomického hlediska opodstatnění, jelikož objevila množství černých odběrů.
Enel nyní buduje v Itálii optickou síť, která má konkurovat bývalému monopolu firmy Telecom Italia. Podle vyjádření generálního ředitele Francesca Starace také zvažuje aplikaci stejného projektu pro velká města v Jižní Americe. Společnost urychlí investice do inteligentních sítí a zavede nové služby, které se budou týkat segmentu elektrických automobilů a připojených domácích spotřebičů, takzvaný internet věcí (IoT).
“Nezadržitelný růst OZE, digitalizace sítí a regulatorní změny, které jsou součástí boje proti změně klimatu, vedou k tomu, že kromě výroby elektřiny je stále více potřeba cloudových platforem.” Francesco Venturini, vedoucí nové divize e-Solutions v Enel X
Přechod na poskytování nových služeb je často spíše nutností než volbou společností. Zvýšený podíl OZE v energetickém mixu a jejich klesající cena zcela nabouraly model, který fungoval více než jedno století – kdy velké elektrárny dodávaly elektřinu do sítí, které byly navrženy tak, aby zvládly pokrýt špičkovou poptávku.
Mohlo by vás zajímat
10. prosinec 2017
21. březen 2018
12. červenec 2018
11. leden 2019
12. leden 2019
19. březen 2019
25. říjen 2019
Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.