Přenos elektřiny

ÚOHS schválil Bohemia Energy koupi 100% podílu v Europe Easy Energy

Společnost Europe Easy Energy se oficiálně stala dceřinou společností Bohemia Energy, největšího alternativního dodavatele energií v České republice. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) schválil 21. prosince nákup 100% podílu v Europe Easy Energy a energetická skupina Bohemia Energy se tak rozrostla již na čtyři společnosti. 

Skupina Bohemia Energy se díky schválení nákupu 100 % akcií společnosti Europe Easy Energy, který byl oznámen koncem listopadu loňského roku, rozrostla již na čtyři společnosti. Kromě společností Bohemia Energy a Europe Easy Energy jsou členem skupiny také Comfort Energy a Slovakia Energy.

„Europe Easy Energy je zavedenou úspěšnou značkou alternativního dodavatele na domácím energetickém trhu, který své zákazníky oslovuje a hledá především prostřednictvím internetu. Online způsob získávání zákazníků vnímáme jako velmi perspektivní, který vhodným způsobem doplňuje prodejní aktivity skupiny Bohemia Energy, a proto tuto značku zachováme jako samostatnou a i v budoucnu ji budeme profilovat tímto směrem.“

Jiří Písařík, jednatel Bohemia Energy.

Europe Easy Energy měla podle zveřejněné tiskové zprávy k 30. listopadu loňského roku celkem 45 887 zákazníků, z čehož 27 030 dodává elektřinu a 18 857 plyn. Společnost dodává energie také necelé tisícovce zákazníků na Slovensku.

Společnost Bohemia Energy, která začala jako první alternativní dodavatel nabízet elektřinu domácnostem v České republice roce 2006 a plyn v roce 2008, evidovala k 30. listopadu téměř půl milionu zákazníků, z čehož 316 200 zákazníkům dodávala elektřinu a 182 158 plyn.

Celkový počet zákazníků skupiny Bohemia Energy přesáhl v prvním pololetí loňského roku 760 tisíc.

Autor:2 odpovědí na ÚOHS schválil Bohemia Energy koupi 100% podílu v Europe Easy Energy

 1. Vlasta Ján napsal:

  Tak jsem zvědavej jaké výhody nám tahle fúze přinese. Jako moc už mě tyhle škatulata nebaví. Utekl jsem od tradičního dodavatele k 3E, jelikož jsem na ně slyšel většinu pochvalných referencí a teď zas tohle. Na druhou stranu si zas říkám, že podmínky a ceny by nám Bohemka měnit nemusela, jelikož by se jí na to pak každej vykašlal a šel by hnedka k rozumnějšímu dodavateli. Takže to vidím, tak že ono to zas tak horký nebude. Samozřejmě budeme doufat, že to pro nás přinese aspoň pár výhod.

 2. Ladislav napsal:

  Dobrý den.
  Mě už taky nebaví skákat jako spermie !
  Tím, že někdo vytvořil fúzi s další stranou, ještě neznamená, že dojde k změnám pro nás stávající zákazníky, když už jsme zde.
  Ještě nevíme co nám to přinese, a tak jak to nyní dělají různí lidé, že fúze nepřinese nic dobrého a hned teď je vhodná doba z této společnosti odejít, se mě zdá velmi ukvapená !
  Já počkám co ukáže čas.
  Pokud jde o udržení si zákazníka, tak určitě se budou snažit cenu tlačit dolů, a ne nahoru, čili stejnou jako nyní !
  V tomto případě, by si dělali škodu sami sobě, a to nepředpokládám, že by došlo k opačnému vývoji cen směrem nahoru.
  Já hovořil se zaměstnancem společnosti Europ Easy Energy, máme smlouvy na neurčito, pro nás se nic nemění !
  Naopak, co se týče plynu, šla cena mírně dolů.
  To je pozitivní zpráva !

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *