ELektroměr a úspory energie

ÚOHS se začal zabývat akvizicí dodavatele Amper Market skupinou Bohemia Energy

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) se začal zabývat nákupem dodavatele energií Amper Market společností Europe Easy Energy, která patří do skupiny Bohemia Energy. Vyplývá to z oznámení zveřejněného na stránkách úřadu.

Po spojení firem bude Europe Easy Energy společnost Amper Market výlučně kontrolovat. Případné námitky lze úřadu poslat do pěti dnů od zveřejnění informace na stránkách. Plánovaný obchod obě firmy oznámily před týdnem.

„Odvětví energetiky prochází dynamickým rozvojem, kdy se většina dodavatelů snaží najít tu nejlepší cestu k budoucímu úspěchu u zákazníka. My tuto cestu vidíme ve strategických akvizicích a obchodních partnerstvích, která zákazníkům přinášejí užitek v podobě zajímavých nabídek komplexních služeb,“ uvedl k transakci předseda představenstva Europe Easy Energy a jednatel Bohemia Energy Jiří Písařík.

Amper Market dodával podle údajů Operátora trhu s elektřinou (OTE) ke konci letošního června elektřinu 41.824 a plyn 801 zákazníkům. Firma bude pro příští rok mimo jiné novým dodavatelem elektřiny pro trakční vedení na české železnici. Dosud byl dlouholetým dodavatelem ČEZ. Obrat společnosti by měl letos přesáhnout čtyři miliardy korun.

Skupina Bohemia Energy je s více než 1,1 milionu zákazníků a ročním obratem přes 16 miliard Kč největším uskupením alternativních dodavatelů energií v Česku a na Slovensku. Kromě dodávek elektřiny a plynu poskytuje finanční služby.

Skupinu tvoří pět energetických společností – největší alternativní dodavatel energií v ČR Bohemia Energy a firmy Comfort Energy, Europe Easy Energy, X Energie a největší dodavatel energií na Slovensku, společnost Slovakia Energy.

Autor:Jedna odpověď na ÚOHS se začal zabývat akvizicí dodavatele Amper Market skupinou Bohemia Energy

  1. Erica napsal:

    Odkedy je Slovakia Energy najväčším dodávateľom na Slovensku??? https://bit.ly/2LmH66Z

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *