Volkswagen e-golf

Volkswagen ohlásil konec spalovacích motorů, poslední vyvine v roce 2026

Německá automobilka Volkswagen ohlásila konec spalovacích motorů. Poslední vozy s touto technologií vyvine v roce 2026 a prodávat je bude zhruba do roku 2040. V budoucnu se soustředí na elektromobily. V úterý večer o tom na setkání výrobců automobilů organizovaném deníkem Handelsblatt informoval vedoucí firemní stratég Michael Jost. Ne všichni v automobilové branži jsou tak radikální, Volvo zatím ohlásilo pouze konec naftových motorů, píše na svém webu tentýž list.

„Hlásíme se k dohodě z roku 2015,“ řekl Jost s odkazem na rok, kdy byla uzavřena pařížská klimatická úmluva.

A její cíle bude možné naplnit jen tehdy, když v roce 2050 nebude po ulicích jezdit žádné auto se spalovacím motorem, sdělil Handelsblattu.

Největší výrobce aut v Evropě, který působí prostřednictvím dceřiné firmy Škoda Auto i v České republice, ohlásil již v polovině listopadu, že v následujících pěti letech navýší investice do elektromobility, autonomního řízení a digitalizace na téměř 44 miliard eur (1,1 bilionu Kč).

Na samotné elektromobily bude z této částky vyčleněno 30 miliard eur. Takzvané hybridní modely s několika zdroji energie hrají totiž ve firemních plánech jen podružnou roli, jistý význam měly podle Josta pouze v přechodné fázi. Nyní nastává skutečný „elektrověk“, řekl Handelsblattu Michael Jost.

Autor:

Štítky:


8 odpovědí na Volkswagen ohlásil konec spalovacích motorů, poslední vyvine v roce 2026

  1. Petr napsal:

    Fakt krááása.
    Židozednáři a jimi uplácení novináři či aktivisté, tak příšerně tlačili na pilu, že VW a další postižení museli začít zveřejňovat předčasně veškeré definitivní plány do budoucnosti.
    Což naštve úplně logicky velkou část zemí světa a hlavně největší globální producenty ropy, takže se pevně spojí dohromady.
    Arábie, USA a Rusko teď společně neomezeně začnou přez sociální sítě kopírovat arabská jara po Francii i do dalších evropských států podle důležitosti, až možná EU totálně rozloží v případě nejmultikulturnějších oblastí pravděpodobně i občanskou válkou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *