Americký startup EVmatch si dal za úkol rozšířit veřejnou dobíjecí síť propojením soukromých stanic

Americký startup pro dobíjení elektromobilů EVmatch si dal za cíl pomocí mobilní aplikace propojit soukromé nabíjecí stanice přímo s řidiči elektromobilů, kteří potřebují své vozy dobít. Testování začíná tento týden v Los Angeles a nabíjení bude probíhat zdarma až do začátku listopadu tohoto roku.

Řešení EVmatch vyplňuje díru na trhu s infrastrukturou dobíjení elektromobilů vytvořením platformy propojující soukromé dobíjecí stanice s řidiči. Pomocí dobíjecích míst, mnohdy domácího charakteru, chce společnost řidičům rozšířit potenciální infrastrukturu pro možné dobíjení vozů v průběhu jejich cest. Tím by mimo jiné opadlo napětí řidičů, dojedou-li, či ne, a obliba elektromobilů by tak mohla ještě vzrůst.

Samotná platforma EVmatch zahrnuje rezervační systém, který řidičům garantuje, že budou mít konkrétní dobíjecí stanici ve zvolený čas k dispozici. Toto je velmi důležitý krok, jelikož se díky tomu nemůže stát, jak tomu bývá u běžných dobíjecích stanic obvyklé, že řidič přijede ke stanici, jejíž kapacita je v danou chvíli plně vytížena.

Fanoušci elektromobility, spojte se!

EVmatch aplikace má tedy usnadnit spojení mezi lidmi, kteří mají zájem se na společném dobíjení podílet. Dá se předpokládat, že se zapojí převážně zastánci elektromobility. V českém pojetí se jedná o takové „majitelé elektromobilů sobě“.

Jednou z otázek, která z dané myšlenky vyvstává, je, jak bude reálně probíhat placení za tyto služby, jelikož jak fixní, tak tržní ceny jsou v rámci komunity poměrně citlivou otázkou. Cena by ovšem měla zahrnovat skutečnosti jako je množství přenesené energie, hodinová sazba za rezervaci a poplatek společnosti EVmatch. Jaké budou koeficienty u jednotlivých položek a nepřibydou-li další, je tedy zatím otevřenou otázkou.

Zdroj úvodní fotografie: wikimedia.orgNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *