Čína je druhým největším trhem pro Teslu Model 3

Čína se stala pro výrobce aut ze Spojených států Tesla díky jeho prvnímu masově vyráběnému Modelu 3 druhým největším trhem. Model 3 obdržel během přibližně jednoho měsíce 400 tisíc objednávek z celého světa. Podle viceprezidenta Tesly Robina Rena množství vozů objednaných do Číny demonstruje povědomí tamějšího zákazníka o využitelnosti elektromobilů.

Automobilka představila Model 3 dne 1. dubna, přičemž on-line předobjednávky odstartovaly již o den dříve. Jelikož se jedná o první model značky, u něhož se předpokládá skutečná velkovýroba, je cena nastavena na 35 tisíc amerických dolarů.

„Potenciál je obrovský a Tesla je plně angažována v rozvoji a formování čínského trhu,“ prohlásil Robin Ren.

První dodávky jsou očekávány s koncem roku 2017, ty ovšem platí pro americký trh. Čínští zákazníci budou nuceni čekat ještě o něco déle. Čína byla druhým největším trhem Tesly i v minulém roce, přestože příjmy oproti roku předešlému klesly přibližně o třetinu.

Optimismus zatím stranou

Čínský analytik Zhang Yu ovšem ohledně prodejů již tak optimistický není.

Jelikož infrastruktura pro vozidla s alternativním pohonem není prozatím dostačující, budou se zákazníci poohlížet po levnějších modelech elektromobilů. Přestože je Model 3 prohlašován za cenově dostupný automobil, je jeho cena stále příliš vysoká. Vůz samozřejmě může upoutat pozornost na značku jako takovou, nicméně se nebude jednat o vozidlo, které by nějakým zásadním způsobem zamíchalo pořadím žebříčku prodejů.

Díky vládní podpoře se loňského roku prodeje elektromobilů v Číně více jak zečtyřnásobily. Od země se očekává, že se stane největším odbytištěm elektromobilů na světě.

Tesla bude pokračovat s globalizací produkce a samozřejmě uvažuje i o výstavbě továrny přímo v Číně.

Zdroj úvodní fotografie: teslamotors.comNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *