Daimler zvažuje výrobu elektromobilů v Číně kvůli zvýšenému odbytu Mercedesů

Daimler zvažuje produkci baterií a elektromobilů Mercedes-Benz v Číně. Záměrem je vyšší produkce v dané lokalitě a s tím související pokus o navýšení prodejů. Samotná Čína má kvůli problémům s ovzduším o pobídku prodeje elektromobilů zájem.

Prodeje luxusních vozů společnosti v Číně vzrostly v tomto roce již o 28 %. Nárůst je dán novým směřováním automobilky Mercedes, která svým vozům začala propůjčovat sportovnější vzhled, který tamější trh upřednostňuje.

Hubertus Troska, člen správní rady Daimleru zodpovědný za dění na čínském trhu, očekává v příštím roce další mírný nárůst prodejů. Prodeje byly v roce 2016 lepší, než se očekávalo. Prodalo se zde celkem 429 tisíc vozů.

Prodeje třídy C byly v minulém roce ohromné. Společnost není svými výrobními kapacitami schopna uspokojit poptávku po modelu GLC. Navíc se dá předpokládat, že nová třída E v roce 2017 vytíženost výroby ještě navýší.

Poptávka po nových Mercedesech převyšuje nabídku

Pro zachování produkce Mercedes zvažuje výrobu elektromobilů a baterií právě v dané lokalitě. Zatím se ovšem jedná pouze o nápad, jak se vypořádat s rostoucí poptávkou, žádné konkrétní kroky nebyly alespoň oficiálně učiněny.

Mercedes plánuje mít ve svém portfoliu 10 plně elektrických vozů do roku 2025. Výrobu svého modelu EQ plánuje spustit do konce tohoto desetiletí.

Mercedes EQ je postaven na platformě třídy C, která se již v Číně vyrábí. Tato produkce je v Číně podporována. Troska se nicméně odmítl vyjádřit ke spuštění výroby EQ v Číně. Podle strategických plánů by se obecně mělo více tlačit právě na výrobu elektromobilů a investice do ryzích elektromobilů i hybridů pokračují. Nad hybridy se neláme hůl zejména kvůli infrastruktuře dobíjecích stanic.

I samotná Čína má zájem na prodeji bezemisních vozidel. Problémy s ovzduším donutily představitele země k zásahům. Například by mohli přijít s řadou benefitů pro řidiče, jak je tomu například v Kalifornii.

Zdroj úvodní fotografie: mercedes-benz.comNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *