Kalifornské Porteville bude mít plně elektrizovanou hromadnou dopravu

Porteville v Kalifornii se díky elektrobusům společnosti GreenPower stane prvním městem v Kalifornii s plně elektrifikovanou veřejnou dopravou. Jedná se o průlomový okamžik, který má v této oblasti udávat směr vývoje veřejné dopravy.

Kalifornské Porteville uzavřelo smlouvu s GreenPower Motor Company na nákup 10 bezemisních, plně elektrických autobusů.

Díky poslednímu nákupu bude všech 9 přepravních linek plně elektrifikovaných. Krom nákupu samotných autobusů bude vystavěno 11 dobíjecích stanic v rámci dep a klíčových míst na trasách. Celková pořizovací cena bude činit přibližně 9 milionů amerických dolarů.

Smlouva navíc městu Porteville zaručuje, že nákup dalších 20 autobusů bude v případě uskutečnění koupě podléhat stejným nákupním podmínkám jako nyní.

Průlom v hromadné dopravě

„Naše město bude prvním v celé Kalifornii, které bude mít plně elektrifikovanou hromadnou dopravu, a již se nemůžeme dočkat, až společně se společností GreenPower náš dosluhující neekologický vozový park vyměníme,“ říká Richard Tree, ředitel společnosti Porteville Transit.

„Společnosti jako je GreenPower ženou průmysl vpřed a vytváří pomyslné nové normy pro veřejnou dopravu,“ dodává Richard Tree.

Dodání prvního autobusu se očekává v srpnu tohoto roku, zbývajících 9 vozidel bude dodáno během následujících tří až čtyř měsíců.

„Tato výměna celého portevillského vozového parku na linkách za bezemisní vozy společnosti GreenPower je nejinovativnějším projektem, kterého jsem se až do teď zúčastnil. Jedná se o průlomový okamžik tohoto průmyslu,“ prohlásil Brendan Riley, prezident společnosti GreenPower.

Zdroj úvodní fotografie: greenpowerbus.comNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *