Objednávky na tahač Tesla Semi přichází již i od evropských společností

Největší norský velkoobchodník s potravinami Asko Norway, který disponuje více než 600 nákladními vozy ve svém vozovém parku, se dne 22. prosince stal první norskou společností, která si objednala nákladní vůz Tesla Semi. Asko si objednalo deset těchto vozů pouze několik hodin poté, co Tesla oficiálně oznámila zahájení příjímání objednávek z Evropy. Vozy je potřeba legislativně schválit, jejich dodávka se očekává v roce 2020.

Torre Bekken, CEO společnosti Asko, říká, že cílem společnosti je využití obnovitelných zdrojů energie a zároveň věří v budoucnost vozů poháněných vodíkem. I přes mnoho nezodpovězených otázek ohledně Tesly je jejich rezervace krokem směrem k naplnění vytyčených cílů Aska. Rezervace je ze strany Aska pouze podmíněná, primárním ukazatelem pořád zůstává efektivita a spolehlivost přepravy.

Asko bylo jedním z prvních uživatelů elektrických nákladních vozů. Již téměř dva roky totiž vlastní elektrický nákladní automobil od jedné nizozemské společnosti. Důvodem pro objednání vozů Tesla Semi je ten, že Asko věří ve vyspělost řešení nabízeného Teslou. Tahače budou dodány pravděpodobně v roce 2020, nicméně společnost pořád doufá, že se Tesle vozy podaří dodat již v roce 2019.

Objednávka je stále otevřená, Asko má málo informací a čeká se na homologaci

Nejdříve je ovšem nutné, aby Tesla Semi byla certifikována pro užití na norských cestách. Asko tedy potřebuje o Tesle více informací než v současnosti má, aby mohlo objednávku řádně dokončit. Stejný proces musely před pár lety podstoupit právě i vozy Tesla určené pro osobní přepravu. Bekken je rovněž v napjatém očekávání, s čím v této oblasti přijdou v budoucnu ostatní automobilky.

Nejprve by Tesla Semi měla být nasazena na kratší až střední cesty, což znamená, že se zpočátku chce spoléhat pouze na své vlastní výkonné nabíječky. Vozy se pravděpodobně budou schopny nabít přes noc během doby, kdy se připravuje zboží, které má být dodáno následující den zákazníkům.

Tesla se nechala již slyšet, že má v plánu vybudování sítě megachargerů právě pro své tahače. Zatím ovšem nepadla zmínka o tom, kde se takové první veřejné nabíječky budou nacházet.Jedna odpověď na Objednávky na tahač Tesla Semi přichází již i od evropských společností

  1. Pesimista napsal:

    Kupujú mačku vo vreci. Tesla má len vonkajší dizajn. Nieje schopná dodávať ani len zaplatené modely.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *