Taxi ruské společnosti Yandex

Ruský Yandex startuje projekt na autonomní taxi službu

Ruský gigant v oblasti internetových služeb Yandex představuje prototyp samořídícího automobilu. Tento prototyp má společnosti pomoci s testování softwaru, který vyvíjen pro jiné aplikace a s modifikacemi použit v oblasti autonomního řízení.

Yandex poznamenává, že jeho navigace, geolokace, počítačové vidění a strojové učení těží z jeho produktů zahrnujících navigaci a mapy.

„Používáme anonymní data, která získáváme od uživatelů z naší navigace, což nám umožňuje porozumět řízení ve městech s velkou dopravní vytížeností, autonehodami, rychlostními limity, uzávěrkami silnic a dalšími silničními událostmi. Naše společnost již nějakou dobu využívá počítačové rozpoznávání obrazu v mnoha našich službách. Tyto algoritmy můžeme využít k hledání prázdných parkovacích míst nebo ke čtení terénu, toto využíváme například v našich geolokačních službách,“ říká Vladimir Isaev.

Využití softwaru z již funkčních aplikací společnosti

Bohaté profesionální zkušenosti s počítačovým viděním v rámci vyhledávání podobností mezi obrázky a překlad textu z fotografie mohou být využity i zde. Výsledkem kombinace vývoje softwaru se snahou aplikovat již vymyšlené v oblasti automotive je vývoj potřebného softwaru přímo a výlučně společností Yandex.

U současného prototypu využívá společnost krom svého specializovaného hardwaru dočasně, do doby než bude s partnery dohodnut vývoj specializované hardwaru pro automotive, také hardware třetích stran. Jedná se například o grafické karty Nvidia GTX a Velodyne LiDAR.

Yandex tvrdí, že pokud půjde vše podle plánu, testování na veřejných komunikacích přijde během roku.

Zdroj úvodní fotografie: Mos.ruNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *