Většina fotovoltaik z druhého kola německé aukce po dvou letech již stojí

Podle německého regulátora byly z druhého kola aukcí pro výstavbu fotovoltaických elektráren, které proběhlo v roce 2015, realizovány projekty, jejichž výkon v souhrnu představuje téměř 90 % objemu aukce. Developeři museli projekty realizovat do letošního srpna, jinak by na podporu získanou v aukci ztratili nárok.

V letech 2015 a 2016 německý regulátor Bundesnetzagentur (BNetzA) uskutečnil celkem 6 aukcí pro výstavbu velkých fotovoltaických elektráren. V případě druhého kola pro velké pozemní instalace vypršel termín pro způsobilost k čerpání podpory nyní v srpnu.

„Vysoká míra realizace ukazuje, že systém aukcí funguje. Účastníci aukce nabídli ceny, za které mohou elektrárny postavit a provozovat. Úspěch aukcí pro fotovoltaické elektrárny je založen na správném poměru doby realizace projektu a výše kauce,“ uvedl Jochen Homann, prezident německého regulátora BNetzA.

O druhou německou aukci pro fotovoltaiky byl vysoký zájem. Do aukce, jejíž objem byl stanoven na 150 MW, bylo přihlášeno celkem 136 projektů o výkonu 558 MW. V tendru nakonec uspělo 33 projektů o celkovém výkonu 159,7 MW. Průměrná cena pro úspěšné projekty dosáhla v druhém kole 84,9 EUR/MWh.

Aby bylo zajištěno dokončení přihlášených projektů, byli investoři povinni složit kauci. Čtyři z projektů nakonec uskutečněny nebyly, a investoři tak musí zaplatit pokutu. V případě zbylých projektů bude kauce navrácena.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *