Americké společnosti Pacific Gas and Electric Company (PG&E) se podařilo o tři roky před plánovaným termínem splnit cíle státu Kalifornie v oblasti obnovitelné energie. Společnost, která je jednou z největších společností v oblasti zemního plynu a energetiky v USA, momentálně produkuje téměř 80 % elektřiny ze zdrojů neprodukujících skleníkové plyny.

Podle společnosti 33 % celkové vyrobené elektřiny v minulém roce pocházelo z obnovitelných zdrojů.  PG&E využívá širokou škálu OZE, včetně solárních, větrných, geotermálních, malých vodních elektráren a také biomasu. Navíc 78,8 % celkového energetického mixu společnosti tvoří zdroje neprodukující skleníkové plyny. Mezi ty jsou mimo OZE zahrnuty i například jaderné elektrárny (společnost je vlastníkem JE Diablo Canyon, která má být podle současných plánů uzavřena v roce 2025). Jedná se o nejvyšší procento čistých dodávek energie v historii PG&E.

„Co nejrychlejší snižování emisí uhlíku je hlavním cílem kalifornské energetické politiky. Vytváření udržitelné energetické budoucnosti je také vůdčí vizí PG&E. Jsme hrdí na to, že můžeme každý den poskytovat našim zákazníkům a komunitám bezpečnou, spolehlivou, cenově dostupnou a čistou energii, a zároveň budovat energetickou síť budoucnosti.“ – presidentka a výkonná ředitelka PG&E Geisha Williams.

Podíl OZE na výrobě elektřiny dál poroste

Energetické společnosti v Kalifornii musí do roku 2020 pokrývat 33 % maloobchodní dodávky elektrické energie ze způsobilých obnovitelných zdrojů. Významného milníku PG&E tak dosáhla tři roky v předstihu. Společnost je momentálně na cestě ke splnění dalšího kalifornského cíle, podle kterého se má do roku 2030 podíl OZE z 33 % zvýšit na 50 %. Sama společnost si pak dala za cíl dosáhnout do roku 2031 podílu OZE 55 %.

Rekordní výroba elektřiny z OZE jde podle společnosti ruku v ruce s pokračujícím rozvojem spolehlivosti, bezpečnosti a inovací.

„Společnost nadále investuje do své elektrické infrastruktury a využívá vyspělé technologie k vytváření více chytré a odolnější elektrické sítě.“ – z tiskového prohlášení PG&E

Zdroj úvodního obrázku: fdecomite

Štítky: elektrinaOZEUSA

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *