Americký Boeing bude spolupracovat s Mexikem na vývoji leteckého biopaliva

Americká společnost Boeing bude spolupracovat společně s mexickým leteckým přepravcem Aeromexico a mexickou letištní službou ASA na vývoji biopaliva pro letecký průmysl. Projekt rozvoje využívání leteckého biopaliva rovněž podpoří i mexická vláda.

Iniciativa, kterou bude koordinovat Mexické centrum bioenergetických inovací, podpoří jak mexický letecký sektor, tak ekologické a socioekonomické cíle. Na projektech v oblasti vývoje biopaliva se bude podílet celkem 17 institucí včetně Aeromexica, Boeingu a řady výzkumných center.

„Pro účely podpory zákazníků a dlouhodobého rozvoje leteckého průmyslu je Boeing hrdý, že může uzavřít partnerství s Aeromexico a mnohými klíčovými stakeholdery, aby podpořil rozvoj udržitelného průmyslu s leteckým biopalivem Mexika.“

Marc Allen, prezident Boeing International

Podle Allena bude rozvoj dlouhodobě udržitelného leteckého paliva hrát kritickou roli v omezování emisí leteckého průmyslu a přinese Mexiku nové a inovativní průmyslové odvětví.

Mexická vláda spolu s dalšími zúčastněnými institucemi bude tyto snahy, jež by měly vést k vytvoření životaschopného business modelu, finančně podporovat po dobu čtyř let. Výzkum bude zaměřen na zdroje biomasy, produkci paliva, posouzení udržitelnosti a životního cyklu a rozvoje trhu s leteckým biopalivem.

„Úspěch tohoto úsilí by byl nemožný bez týmové práce ASA a našeho strategického partnera Boeing, kteří sehráli zásadní roli v projektech, jakými byly první transkontinentální let s biopalivem v historii na lince Mexiko-Madrid či zelené lety mezi Mexikem a Kostarikou. Jsme připraveni čelit výzvě vyvrátit mýtus o tom, že nemůžete být sociálně a ekologicky zodpovědní a zároveň konkurenceschopní,“ komentuje spolupráci Sergio Allard, ředitel Aeromexico pro lidské zdroje.

Zdroj úvodní fotografie: Honeywell

Štítky: , ,


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *