Armáda USA podepsala smlouvu na svůj zatím největší projekt OZE

Armáda Spojených států podepsala smlouvu na svůj zatím největší OZE projekt. Armádou vybraná firma Apex Clean Energy vybuduje solární elektrárnu a větrný park s celkovým instalovaným výkonem 65,8 MW. Zdroje budou zásobovat elektřinou základnu Fort Hood v Texasu. Podpis smlouvy oznámila společnost Apex.

Agentura opatřující pro armádu logistické zajištění (Defense Logistics Agency – DLA) podepsala s firmou Apex Clean Energy kontrakt na 30 let. Součástí kontraktu je vybudování fotovoltaické elektrárny a větrného parku s instalovanými výkony 15,4 a 50,4 MW. Po dobu trvání smlouvy má americká armáda zaplatit firmě Apex 497,4 milionu dolarů. DLA ve svém prohlášení sdělila, že díky kontraktu by měla armáda ušetřit až 168 milionů dolarů, o tolik více by stál odběr elektrické energie z přenosové sítě.

„Neutrácíme peníze proto, abychom vypadali navenek dobře, ale investujeme je proto, abychom buď zvýšili naši efektivitu, nebo abychom díky investici šetřili naše finanční zdroje.

Richard Kidd, z armádní sekce pro energii a udržitelný rozvoj.

Solární elektrárna bude vybudována na základně Fort Hood, která se nachází přibližně 60 mil na sever od Austinu, hlavního města Texasu. Větrný park bude vybudován v okrese Floyd County (cca 100 km od Austinu). DLA očekává, že obě elektrárny budou dodávat elektrickou energii po dobu 28 let. Dodávky elektřiny pro základnu by měly začít již příští rok.

Kidd dále prohlásil, že armáda má k dispozici cca 600 MW z již uzavřených kontraktů na projekty OZE, z čehož je 22 MW ze střešních fotovoltaických panelů, a dalších 40 MW je v realizaci.

zdroj: renewableenergyworldNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *