Geotermální projekt v Bavorsku dosáhl nejvyšší teploty úspěšného vrtu v jižním Německu

V Německém Holzkirchenu byl proveden úspěšný test geotermálního vrtu. Zkouška se pyšní nejvyšší dosaženou teplotou úspěšného nízkoentalpického geotermálního projektu v jižním Německu. Uvedl to Dr. Jochen Schneider, jednatel společnosti Hydrosion, která na projektu spolupracuje s Geothermie Holzkirchen.

Samotný geoterální vrt v Holzkirchenu byl dokončen zhruba v polovině března a dosahuje hloubky okolo 5 km pod zemským povrchem a celkové délky okolo 6,1 km. Během testu byla dosažena teplota 150 °C při konstantním pumpování 50 l vody za sekundu.

Cílem společnosti Geothermie Holzkirchen je do konce letošního roku zprovoznit geotermální elektrárnu o výkonu 3 MWe, případně při vhodných podmínkách až 4 MWt. Současně počítá s výrobou až 40 GWh tepelné energie ročně, která bude dodávána do v budoucnu rozšířené soustavy centrálního zásobování teplem v Holzkirchenu. Bohužel nebyly prozatím zveřejněny náklady projektu.

Geotermální projekt v Bavorském Holzkirchenu. Zdroj: Geothermie Holzkirchen

Geotermální projekt v Bavorském Holzkirchenu. Zdroj: Geothermie Holzkirchen

V Bavorsku se plánují další podobné projekty

Další geotermální projekty na jihu Bavorska, víceméně ve stejné zeměpisné šířce jako je Holzkirchen, jsou již na cestě. Ve Weilheimu, kde na projektu spolupracuje italský Enel, probíhá navrtávání prvního vrtu. Projekt Geretsried, který prozatím dosáhl nejvyšší teploty 160 ° C, začne s navrtáním druhého vrtu, jelikož při prvním pokusu nebyla nalezena žádná geotermální voda.Jedna odpověď na Geotermální projekt v Bavorsku dosáhl nejvyšší teploty úspěšného vrtu v jižním Německu

  1. dada211 napsal:

    …….Zkouška se pyšní nejvyšší dosaženou teplotou úspěšného geotermálního projektu s nízkou entalpií v jižním Německu………Nerozumím formulaci nejvyšší teplotou a současně nízkou entalpií, bo jde o rozpor. Pokud bude vysoká teplota, bude logicky současně i vysoká entalpie

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *