RWE nabídne fotovoltaické elektrárny na klíč, včetně financování

Společnost RWE nabídne střešní fotovoltaické elektrárny na klíč, včetně zajištění veškerých náležitostí. RWE svým zákazníkům pomůže s podáním žádosti v rámci programu Nová zelená úsporám, ve spolupráci se společností Frankensolar zajistí výběr vhodného systému a pomocí partnerské banky ČSOB zajistí výhodné překlenovací financování. Společnost to včera oznámila ve své tiskové zprávě.

Nízké ceny silové elektřiny nutí velké energetické společnosti hledat další možnosti, jak se uplatnit, a to nejenom na energetickém trhu. Společnosti nyní nabízí řadu služeb i z odvětví, která s energetikou přímo nesouvisí.

Společnost RWE nově zajistí pro své zákazníky, kteří chtějí zvýšit energetickou soběstačnost svých rodinných domů pořízením fotovoltaického systému, komplexní služby – od návrhu řešení fotovoltaické elektrárny, přes výběr konkrétních panelů a dodavatele až po překlenovací financování ve spolupráci s partnerskou bankou ČSOB. Cílem je tedy maximálně usnadnit zákazníkovi veškeré kroky spojené s pořízením fotovoltaického systému.

„Zákazník si nemusí lámat hlavu s vlastním návrhem vhodného řešení, hledáním energetického specialisty, projektanta, výběrem vhodného dodavatele fotovoltaického systému, montáží a podobně. Stačí se obrátit na RWE a my pomůžeme se vším potřebným.“

Tomáš Varcop, obchodní ředitel skupiny RWE

Veškeré informace o nabízených alternativách od společnosti RWE i obecné informace o fotovoltaických systémech lze nalézt na webu společnosti – elektrinazeslunce.cz.

Čtyři základní fotovoltaické systémy nabízené společností RWE.

Čtyři základní fotovoltaické systémy nabízené společností RWE.

„Naši nabídku dimenzujeme s ohledem na dotační program Nová zelená úsporám, i pro snazší orientaci zákazníka máme čtyři základní typizované instalace. Ty samozřejmě upravíme na klíč podle konkrétních parametrů domu zákazníka a jeho spotřeby. Pokud to legislativa umožní, jsme připraveni nabídnout výkupní cenu pět set korun za jednu megawatthodinu těm, kteří od nás energii zároveň odebírají. V každém případě za zákazníky převezmeme odpovědnost za odchylku a způsobené přetoky energie do sítě.“

RWE nadále rozšiřuje portfolio svých činností

Ve snaze zachytit moderní energetické trendy a vyjít vstříc zákazníkům, kteří hledají cesty, jak uspořit za účty za elektřinu, přišla RWE již například s pronájmem LED světelných zdrojů.

LED svítidla oproti klasickým žárovkám se stejnou svítivostí spotřebují asi 6-7krát méně elektrické energie, a navíc nabízí mnohonásobně delší životnost. V těchto parametrech předčí i halogenové žárovky. Úskalím LED světelných zdrojů jsou jejich vysoké pořizovací náklady.5 odpovědí na RWE nabídne fotovoltaické elektrárny na klíč, včetně financování

 1. Milan Vaněček napsal:

  Ano, toto je světový trend, to nemá chybu a zvítězí to. Ale v ČR proti tomu bojuje ERÚ návrhem vysokých plateb za jistič. V Německu EON a nyní i RWE pochopily že Energiewende neporazí, naopak že ji musí využít. Ale ČEZ a ERÚ to pochopit nechtějí, chtěli by vše sabotovat jako se jim to podařilo v ČR v roce 2010.

 2. Jan Veselý napsal:

  No, nevím, mě připadají střešní FV instalace jako typický produkt pro menší lokální řemeslnické firmy. Fakticky je na to potřeba dva montéry + elektrikáře a nakonec přijde revizák a zkontroluje to. prostě jako se dnes montují klimošky, tepelná čerpadla, kuchyně, koupelny, …
  Firmy jako ČEZ nebo RWE musí navíc živit několik úrovní managementu, ale výhoda velkoprodukce není až taková, aby to ospravedlnila.

  • Milan Vaněček napsal:

   Máte pravdu, je to předražené, výsledná cena je dobrá jen díky dotaci. Česká malá firma to udělá o dost levněji. Ale zase může mít potíže s papírováním a získáním dotace.

 3. nikdo napsal:

  Koukam ze budu muset zvazit zmenu banky.
  RWE si dela s pronajmem ledek ze spotrebitelu srandu pri dnesnich senach se koupena Led v porovnani s pronajmem zaplati do roka.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *