Starbucks, Walmart a Nike budou využívat 100 % elektrické energie z OZE

Devět firem světového formátu oznámilo na Klimatickém týdnu v New Yorku, že se přidaly ke globální kampani RE100, která sdružuje společnosti usilující o využívání 100 % elektrické energie z OZE. Nechybí Starbucks, Walmart nebo Nike. Od roku 2014, kdy iniciativa RE100 vznikla, se přidalo, nebo se v nejbližší době přidá, 36 společností. Nechybí mezi nimi giganti jako Marks & Spencer nebo IKEA.

RE100 je iniciativa, která sdružuje a podporuje vlivné světové společnosti ve využívání 100% obnovitelné energie. Za jejím vznikem stojí sdružení The Climate Group a jeho partner CDP.

„Jako největší a nejrozšířenější světová společnost v oblasti zdravotní péče je naším úkolem pomoci lidem žít delší, zdravější a šťastnější život. Rozumíme vnitřnímu propojení mezi zdravým životním prostředím a lidským zdravím,“ řekl ke kampani Alex Gorsky ze společnosti  Johnson & Johnson

„Každý den pracujeme na zlepšení naší energetické účinnosti, snížení ekologické stopy a podporujeme inovativní přístup. Jsme hrdí na připojení k RE100 a na oznámení touhy napájet všechna naše zařízení obnovitelnou energií,“ dodal Gorsky. 

Na Klimatickém týdnu, který právě probíhá v New Yorku, oznámilo devět světových firem připojení k RE100. Kromě Johnson & Johnson, Starbucks, Walmart a Nike to jsou Procter & Gamble, Goldman Sachs, Saleforce, Steelcase a Voya Financial.

Klimatické změny jsou globální otázkou, která vyžaduje globální řešení . Věříme, že spolupráce je důležitá pro urychlení udržitelných inovací, které mají potenciál změnit svět. Nike si stanovil závazek dosáhnout 100 % obnovitelné a energie a je hrdý na připojení k předním světovým značkám v RE100.“

Eric Sprunk, Nike

Stejný cíl, různá časová období pro jeho dosažení

Všech devět firem se zavázalo k využívání veškeré elektřiny z obnovitelných zdrojů, avšak časové období pro dosažení tohoto cíle se u jednotlivých společností liší.

Například Goldman Sachs slíbil využívání 100 % OZE do roku 2020, Nike v roce 2025. Pro Procter & Gamble bude úplný přechod na OZE dlouhodobější záležitostí, prozatím si vytyčil cíl 30 % do roku 2020.

Autor:Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *