Tesla Store Göteborg, foto: Tomáš Jirka

Tesle dochází peníze, plánuje dodatečné navýšení finančních prostředků

Americká automobilka Tesla Motors, která nedávno oznámila akvizici výrobce solárních panelů SolarCity za 2,6 mld. USD, plánuje dodatečné navýšení finančních prostředků v letošním roce. Kromě financování  vývoje a produkce očekávaného elektromobilu Model 3 a výstavby továrny na baterie Gigafactory má být část prostředků použita právě na koupi SolarCity.

Zahraniční agentura Reuters včera informovala, že Tesla Motors plánuje v letošním roce dodatečné navýšení finančních prostředků, aby byla schopná pokrýt financování vývoje a výroby elektromobilu Model 3 a dostavět továrnu na baterie Gigafactory.

Podle Reuters Tesla oznámila, že finanční prostředky navýší buď emisí akcií nebo dluhopisů. Výkonný ředitel Tesla Motors Elon Musk již dříve varoval, že by Tesla mohla v roce 2017 potřebovat „malé zvýšení vlastního kapitálu“.

Na finanční situaci Tesly má velký vliv také nedávná akvizice výrobce solárních panelů SolarCity, kterého Tesla kupuje za 2,6 mld. USD.

Obrovský zájem o Tesla Model 3

Tesla Motors nyní vynakládá velké úsilí, aby dodržela termín prvních dodávek elektromobilu Tesla Model 3 pro americký trh na konci roku 2017.

Po představení tohoto nejdostupnějšího elektromobilu z portfolia Tesla Motors, jehož cena by se měla pohybovat kolem 35 tis. USD, se rozpoutala hotová vřava. Za necelý týden si tento automobil objednalo 325 000 budoucích majitelů.

„Tesla opět mění pravidla hry. Za jeden jediný den obdržela nejméně 150 000 objednávek, což představuje zarezervování příjmů ve výši 6 miliard dolarů, a z tisícidolarových záloh vygenerovala 150 milionů dolarů s nulovými náklady na kapitál,“ komentovala úspěch Tesly během prvního dne přijímání objednávek analytička Dougherty & Co. Andrea James.

Autor:Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *