Tocardo představuje inovativní obousměrnou přílivovou turbínu

Společnost DNV GL potvrdila, že inovativní obousměrná přílivová turbína Torcado T2S je technicky proveditelná a připravena pro komerční využití. Začátkem roku 2017 by měla obdržet kompletní certifikaci a sehnat potřebný kapitál a pojištění nutné pro vývoj.

Nezávislá testovací nadnárodní společnost DNV GL udělila projektu Tocardo T2S prohlášení o proveditelnosti. Tocardo T2S je inovativní obousměrná přílivová turbína, která byla vyvinuta v Nizozemsku. Kvůli novým a nevyzkoušeným technologiím je projekt vnímán jako vysoce rizikový pro investory a pojišťovny. Aby byla zvýšena kredibilita projektu, navázal Tocardo spolupráci s DNV GL, což má být zárukou kvality technologického provedení.

“Jsme připraveni přivést na trh naší technologii s certifikovanými turbínami a ukázat světu co znamená přílivová energie – zdroj čisté a spolehlivé energie, která by mohla pokrýt světovou spotřebu elektřiny.”
Hans van Breugel, CEO společnosti Tocardo

Zároveň uvedl, že nyní je důležitým krokem spolupráce s pojišťovnou ProFin Sustainable Energy Solutions, která již zastřešuje projekty off-shore větrných elektráren v Severském moři a další projekty OZE v západní Evropě.

V současné době je v provozu pět turbín T2, které jsou předchůdci nové verze. Již přes rok jsou v provozu na uměle vybudované hrázi Eastern Scheldt v Holandsku. Zatím se ukazují jako slibná technologie. Tocardo oznámil úmysl instalovat 5 nových turbín T2S, každou o výkonu 250 kW do konce roku 2017 v zálivu Fundy v Kanadě. Nové turbíny projdou dodatečnými zkouškami v ústavech ve Velké Británii – PTEC (Perpetuus Tidal Test Centre) a EMEC (European Marine Energy Centre).

Zdroj úvodní fotografie: www.tocardo.com

Autor:Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *