Turbíny pro největší belgický větrný park dodá MHI Vestas

Do roku 2019 má vyrůst u belgického pobřeží nová offshore větrná elektrárna o instalovaném výkonu 370 MW. Dodavatelem technologie bude MHI Vestas, který na projekt vyrobí 46 svých turbín typu V164-8.0 MW.

Společnost Norther vybrala dodavatele turbín pro svou novou offshore větrnou elektrárnu v Severním moři. Větrný park vyroste 22 kilometrů od belgického pobřeží a bude mít instalovaný výkon 370 MW. Celkem 46 turbín, každá o výkonu 8 MW, dodá MHI Vestas Offshore Wind.

Společnost Vestas uvedla ve svém prohlášení, že po uvedení elektrárny do provozu v roce 2019 se stane největším větrným parkem v Belgii. Cílem Belgie je do roku 2020 vyrábět 13 % elektrické energie z obnovitelných zdrojů.

Projekt je řízen společností Norther, což je joint venture nizozemského Eneca a belgického Elicia. Oba partneři mají padesáti procentní podíl.

„MHI Vestas má silné partnerství s Eneco, s kterým jsme pracovali na dodávkách nizozemských projektů Eneco Luchterduinen s výkonem 129 MW a Princess Amalia o výkonu 120 MW.“

Jens Tommerup, výkonný ředitel MHI Vestas

 Offshore větrným parkům dominuje Siemens

MHI Vestas vzniklo v roce 2013 jako joint venture dánského Vestas a japonského Mitsubishi Heavy Industries (MHI). Cílem společnosti je projektování, výroba, instalace a servis turbín pro offshore větrné parky, kterým zatím dominuje Siemens. Dánsko-japonský podnik má tuto nadvládu narušit.

Pro projekt Norther byly vybrány turbíny typu V164-8.0 MW. Turbína je osazena lopatkami o délce 80 metrů a váze 35 tun. Gondola je 20 metrů dlouhá, 8 metrů široká a 8 metrů vysoká. Váží přibližně 390 tun.

Jedná se o nejvýkonnější turbínu na světě. V říjnu 2014 vytvořila rekord ve vyrobené elektřině za jeden den. Během 24 hodin vyprodukovala 192 MWh elektrické energie.

Zdroj úvodní fotografie: MHI Vestas Offshore Wind

Autor:Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *