Větrné elektrárny ČEZ

Výkon britských offshore větrných elektráren může dále významně růst

Největší trh offshore (přímořských) větrných elektráren na světě se může ještě rozšířit, neboť tři společnosti uvažují o investicích v celkové výši 7,5 miliard EUR. Tyto investice by znamenaly rozšíření celkového instalovaného výkonu britských přímořských větrných elektráren o třetinu.

Společnosti Mainstream Renewable Power Ltd, Scottish Power Ltd a konsorcium vedené SSE Plc mají do konce března čas na to, aby se rozhodly, zda budou investovat do svých projektů, které jim umožní čerpat státní dotace a vybudovat tak přímořské větrné elektrárny s celkovým instalovaným výkonem více jak 1,7 GW.

Bloomberg New Energy Finance odhaduje, že investiční náklady projektu Neart na Gaoithe spolčnosti Mainstream Renewable Power Ltd dosáhnou 1,9 miliard EUR, projekt Beatrice Offshore Wind Farm společnosti Scottish Power Ltd bude mít investiční náklady 2,5 miliard EUR a projekt East Anglia One vyjde konsorcium vedené SSE Plc na 3,1 miliard EUR.

Výkon britských přímořských větrných elektráren se má zdvojnásobit

Podle Evropské asociace větrných elektráren má Velká Británie největší trh přímořských větrných elektráren na světě. Celkový instalovaný výkon britských přímořských elektráren je cca 5 GW, což představuje 45 % celkového výkonu tohoto typu elektráren na světě.

Amber Rudd, britská ministryně energetiky a klimatických změn, navíc v listopadu přislíbila podporu rozvoji přímořských elektráren a předpověděla zdvojnásobení instalovaného výkonu těchto zdrojů do roku 2020.

Tyto investice by nadále podpořily britské odvětví větrných elektráren a navázaly by tak na rozhodnutí společnosti Dong Energy pokročit s výstavbou větrného parku Hornsea Project One, který by se po svém dokončení v roce 2020 měl stát největším větrným parkem na světě.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *