zemní plyn

KKCG podala nabídku na odkup všech aktiv innogy v Česku

Investiční skupina KKCG podnikatele Karla Komárka podala ve čtvrtek nabídku na odkup všech aktiv české části energetické společnosti innogy. ČTK to dnes řekla mluvčí KKCG Dana Dvořáková. Cena aktiv může podle dřívějších odhadů analytiků činit kolem 100 miliard korun.

„Jsme přesvědčeni, že naše nabídka je atraktivní, nabízíme zajímavou prémii nad aktuální tržní cenu,“ uvedla dnes bez bližších podrobností Dvořáková.

Podle dubnových informací má o českou část innogy zájem také australská investiční skupina Macquarie. Ta už vlastní téměř 50 procent firmy innogy Grid Holding, která se zabývá distribucí plynu v České republice.

Zájemci o česká aktiva innogy se začali objevovat v posledních týdnech na základě březnové dohody na evropské úrovni o rozdělení innogy, kterou uzavřela mateřská firma RWE s konkurentem E.ON. Skupina innogy zajišťuje v ČR dodávky zemního plynu, elektřiny a další služby pro zhruba 1,7 milionu zákazníků.

Autor:2 odpovědí na KKCG podala nabídku na odkup všech aktiv innogy v Česku

 1. Petr napsal:

  Když si někdo vzpomene za jaké ceny se u nás privatizovalo i při zahraničních kupcích, jenom kvůli našemu označení za východní chuďase 🙁
  To pak nebyl moc veký rozdíl proti rozdávání.

  Tohle už jsou vysoké západní ceny, možná dokonce i vyšší od očekávačů hyperinflace.

  • Martin Pácalt napsal:

   Pamatuji si, že balík cca 80mld. Kč z privatizace plynárenské soustavy RWE měl jít za Zemanovy vlády na penzijní reformu. Reforma není, trubky již státními také nejsou. Dnes může mít strategický obor plynárenské soustavy ve vlastnictví sice firma registrovaná v Nizozemsku , ale jejíž majitel je alespoň původem Moravák. Karla Komárka osobně sice neznám, ale jeho MND má dobré podmínky pro zákazníky a celkem zaslouženě je přetahují ČEZu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *