těžba ropy zrychluje

Unipec: Poptávka po ropě dosáhne vrcholu v roce 2035

Růst celosvětové poptávky po ropě bude v příštích letech zpomalovat v důsledku technologických změn a větší efektivity při využívání energie. V roce 2035 tak globální poptávka po ropě dosáhne svého vrcholu. Předpověděla to firma Unipec, která je obchodní divizí čínské státní petrochemické společnosti Sinopec.

Celosvětová poptávka po ropě bude podle firmy Unipec v roce 2035 činit 104,4 milionu barelů denně, zatímco v současnosti se pohybuje těsně pod 100 miliony barelů denně, uvedla agentura Reuters.

„Předpokládáme, že období 2018 až 2035 bude posledním cyklem zvyšování globálních kapacit pro zpracování ropy,“ uvedl prezident firmy Čchen Po.

Poptávku po ropě bude podle něj v příštích letech podkopávat mimo jiné vzestup výroby energie z obnovitelných zdrojů.

Autor:

Štítky:


2 odpovědí na Unipec: Poptávka po ropě dosáhne vrcholu v roce 2035

 1. loudil napsal:

  Jen „aktualitka“ k LNG. Čína v srpnu importovala 4,71 milionu tun LNG = meziroční nárůst = 51,5 % !!!! Tedy opravdu – „čínské tempo růstu“! 2017 předstihla Čína v importu LNG Jižní Koreu, 2019 předstihne Japonsko a stane se největším importérem LNG na světě. Zemní plyn v Číně pomáhá vytlačovat uhlí spolu s OZE a jádrem. Každopádně růst importu o 51 % y/y vyžaduje pochvalu pro Peking. Méně lidí se tam bude dusit z uhlí. Ovšem nejde jen o spotřebu uhlí v elektrárnách. Čína vyrábí také 51 % !! globální výroby oceli, což je asi 860 milionů tun. Gigantické číslo !! Ocelárny USA vyrábí jen DESETINU oceli ! A k tomu je třeba koks, takže zase zplodiny v ovzduší. A to hodně. OZE, jádru, vodě i LNG v Číně přeji úspěch. I v zájmu tamních lidí.

  http://www.chinadaily.com.cn/a/201809/23/WS5ba72b4aa310c4cc775e7b8f.html

  • Petr napsal:

   Trochu přeháníte. Velké uhlí tam pofrčí dál.
   Čína jen rozkázala, aby domácnosti přešli skokem u vytápění na plyn, takže během 5 let dosáhne asi takových výsledků jaké se tady zařizovali posledních 50 let.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *