Dispečink čeps

ČEPS v pololetí zvýšil zisk o 43 % na 2,15 miliardy korun

Provozovateli přenosové soustavy ČEPS stoupl v prvním pololetí letošního roku meziročně zisk před zdaněním o 42,9 procenta na 2,15 miliardy korun. Celkové výnosy vzrostly o pětinu na 10,4 miliardy korun, náklady stouply o 15,1 procenta na 8,2 miliardy korun. ČTK to dnes sdělila mluvčí společnosti Hana Klímová.

Firma uvedla, že na rozvoj a modernizaci přenosové soustavy letos vynaloží více než 3,7 miliardy korun, v prvním pololetí investovala necelou miliardu Kč.

Mezi nejvýznamnější stavby letošního roku patří podle společnosti například dokončení komplexní rekonstrukce stanic Čechy Střed a Otrokovice nebo rozšíření, rekonstrukce a zvýšení zkratové odolnosti transformovny Kočín.

ČEPS působí v ČR jako výhradní provozovatel přenosové soustavy na základě licence od Energetického regulačního úřadu. Udržuje, obnovuje a provozuje 42 rozvoden se 75 transformátory a vedení o celkové délce přes 5600 kilometrů. Sto procent akcií společnosti vlastní přes ministerstvo průmyslu stát.

Autor:Jedna odpověď na ČEPS v pololetí zvýšil zisk o 43 % na 2,15 miliardy korun

  1. Jan Veselý napsal:

    Týý vogo, zisk 20% obratu. Nechápu proč by měla státní firma starající se o klíčovou infrastrukturu vůbec generovat zisk. Buď inkasují za své služby příliš mnoho a měla by se tedy snížit platba za přenos, nebo by měli zvýšit investice do údržby a rozvoje přenosové sítě.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *