ČEZ budova logo

ČEZ zaplatil za Elevion přes 5 mld. Kč, za Kart přes 100 mil. Kč

Energetická skupina ČEZ zaplatila za letošní koupi německé skupiny Elevion 5,03 miliardy korun. Upozornil na to server Euro.cz . Elevion je poskytovatelem takzvaných energetických služeb. Ve skupině ČEZ je sesterskou společností firmy ČEZ ESCO. Z materiálů k výsledkům hospodaření ČEZ za první tři čtvrtletí letošního roku dále vyplývá , že přes 100 milionů korun pak ČEZ zaplatil za společnost Kart, která se specializuje na technickou správu budov.

Koupi společnosti Elevion oznámil ČEZ na začátku července. Euro uvedlo, že firma se pohybuje na rychle rostoucím trhu energetických úspor ve starších budovách, ale zaměřuje se i na moderní technologie, vzduchotechniku či vytápění a chlazení novostaveb.

Zaměstnává 1900 lidí a letošní tržby mají dosáhnout v přepočtu osmi miliard korun, dodává web.

Ilustrační foto

Firma Kart patří ČEZ od září, stala se dceřinou firmou ČEZ ESCO. Zabývá se komplexním zajištěním provozu a servisu technického vybavení budov. Dodává a instaluje také vzduchotechnická, vytápěcí a chladicí zařízení, systémy měření a regulace nebo silnoproudé rozvody.

Provádí i projekční činnosti a revize elektrických zařízení, tlakových nádob a kotelen. Firma má zhruba 140 zaměstnanců a v posledních čtyřech letech dosahovala průměrných tržeb ve výši 125 milionů korun.

ČEZ ESCO vzniklo v roce 2014. Skupina pokrývá energetické potřeby firem, obcí a institucí. Mimo jiné zajišťuje dodávky komodit, energetické audity, energetické poradenství nebo výstavbu kogeneračních jednotek a instalací fotovoltaických elektráren.

Komplexní energetické služby (ESCO) nabízí ČEZ kromě Česka a Polska také na Slovensku a v Německu.

Autor:Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *