Desítky britských firem přechází na elektromobily

V Británii vznikla nová iniciativa s názvem Go Ultra Low Company, jenž sdružuje a oceňuje firmy, které využívají, nebo plánují využívat elektromobily. Mezi oceněnými figuruje například společnost Transport for London, Microsoft UK, Britvic, nebo pět britských univerzit. Seznam oceněných čítá již 65 společností.

Snahou společností je dosáhnout podílu elektromobilů alespoň 5 % ze všech využívaných automobilů. Cílovým datem je rok 2020. Pokud by všechny zúčastněné firmy byly úspěšné v dosažení stanoveného podílu, znamenalo by to pro Británii nárůst počtu elektromobilů o více než 1 000 kusů.

„Odezva na výzvu Go Ultra Low Companies byla výnikající, ať už od soukromého, tak od veřejného sektoru. Rozsah přihlášených byl od malých podniků až po 800 let starou univerzitu.“

Poppy Welch, ředitel Go Ultra Low Companies

Mezi oceněnými figuruje například společnost Transport for London, Microsoft UK, Britvic, nebo pět britských univerzit. Nechybí mezi nimi Cambridge, která využívá 9 elektromobilů. Společnost Britvic má aktuálně 20 elektromobilů, do roku 2020 by ráda toto číslo zvýšila na 50.

Iniciativa vznikla teprve v květnu, přesto seznam oceněných čítá již 65 společností. Hranice 5 % je spíše symbolická. Představitelé iniciativy by si společně s britským ministrem dopravy přáli, aby se přidaly i další firmy a aby hranice 5 % pro ně nebyla cílovou metou, ale jen odrazovým můstkem.

„Chceme více společností, aby tak učinily. Budou mít jednak prospěch z finančních úspor na palivu a poplatcích, které elektromobily nabízí, zároveň přispějí k ochraně životního prostředí.“

John Hayes, britský ministr dopravy

Autor:Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *