V nové luxusní rezidenci Vám Teslu automaticky zaparkuje a bezdrátově dobije unikátní systém (video)

V americké Filadelfii má být do konce roku 2016 dokončen projekt luxusního rezidenčního bydlení, který svým obyvatelům nabídne komfort automatického parkování a bezdrátového dobíjení pro elektromobily značky Tesla. Jde o první podobný systém svého druhu na světě, přičemž developer počítá, že v budoucnu budou podobná zařízení součástí všech luxusních projektů.

Luxusní rezidence Walnut Residential Tower v americké Filadelfii bude prvním místem na světě, kde budou moci obyvatelé využít bezdrátové dobíjení elektromobilů Tesla a automatické parkovaní v jednom. Podle tiskové zprávy developera, společnosti Scannapieco Development Corporation, budou moci obyvatelé rezidence nabíjet svoje elektromobily bez jakýchkoliv přípojek a kabelů. Jediné co musí udělat, je zaparkovat. Vše následně proběhne automaticky a auto bude dobito.

Celý systém má být co nejvíce automatizovaný a uživatelsky přívětivý. Již při příjezdu k rezidenci se uživateli automaticky otevře vjezd do krytého meziprostoru, kde se následně automaticky otevře jeden ze dvou parkovacích prostorů. Při parkování na posuvnou plošinu je řidič naváděn skrze elektronický panel. Po zatažení ruční brzdy a vystoupení z vozu, uživatel pomocí svého přívěšku spustí systém automatického parkování, který vůz pomocí pohyblivých lišt přesune na podzemní parkoviště. Zde je elektromobil bez lidského zásahu zaparkován a následně bezdrátově dobíjen.

Rezidence klade velký důraz na luxusnost a technologickou vyspělost celého projektu. Zdroj: 500 Walnut

Rezidence klade velký důraz na luxus a technologickou vyspělost celého projektu. Zdroj: 500 Walnut

Bezdrátové nabíjení jako luxusní doplněk elektromobilů Tesla

Developerská společnost Scannapieco Development Corporation na tomto systému spolupracovala se společnostmi Westfalia (automatické parkovací systémy) a Plugless (bezdrátové nabíjení elektromobilů). Komplexní zařízení je uzpůsobeno pro nabíjení stále populárnějších elektromobilů Tesla. Kombinace automatického parkování a bezdrátového nabíjení se přitom jeví jako zajímavá možnost a spojení firem zaměřených na tyto oblasti v jednom projektu tak může znamenat do budoucna nový potenciál pro obě firmy.

V případě obou technologií se navíc nejedná o žádné revoluční technologie. Bezdrátové nabíjení elektromobilu probíhá na bázi elektromagnetické indukce a společnost Plugless (Evatran) nabízí možnost bezdrátového nabíjení i běžným zákazníkům. Dobíjecí systém se skládá ze dvou částí – vysílače a přijímače energie. Vysílačem je zde parkovací podložka, ve které je umístěná vysílací cívka. Přijímací cívka je pak umístěna v jednoduchém adaptéru, umístěném na automobilu. První nájemníci se do takto vybavené rezidence budou moci začít stěhovat na začátku roku 2017.

“Nejenže ve všech našich projektech implementujeme nejmodernější technologie, ale neustále se snažíme sledovat moderní trendy a pokroky, které usnadňují každodenní život našich rezidentů. S ohledem na rostoucí popularitu luxusních vozidel na elektrický pohon cítíme, že se takové vybavení stane v budoucnu běžnou součástí luxusního bydlení.“
Tom Scannapieco, výkonný ředitel Scannapieco Development Corporation

Autor:Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *