Německá energetická společnost E.ON dnes zveřejnila nabídku na koupi menšinového podílu ve firmě innogy, která působí i v České republice. Nabídka v hodnotě 5,2 miliardy eur (132 miliard Kč) je součástí plánu na rozdělení aktivit innogy mezi firmy E.ON a RWE – druhá jmenovaná v innogy vlastní 76,8 procenta.

Nabídka se týká zbývajících 23,2 procenta akcií innogy, které RWE nevlastní. Činí 40 eur za akcii a platí do 6. července, uvedla E.ON ve svém prohlášení.

E.ON a RWE se na rozdělení innogy dohodly minulý měsíc. E.ON v rámci dohody získá podíl RWE v innogy. RWE si nicméně ponechá aktivity innogy v odvětví obnovitelných zdrojů energie a získá rovněž aktivity E.ON v tomto sektoru. E.ON pak bude vlastnit aktivity innogy v oblasti energetických sítí.

Sídlo RWE v německém Essenu. Autor: Michael (Flickr)
Ilustrační foto

Společnost innogy nicméně tento měsíc oznámila, že o převzetí jejích aktivit v České republice má zájem jiný investor. Podle listu Handelsblatt jde o australskou investiční skupinu Macquarie. Ta již vlastní téměř 50 procent firmy innogy Grid Holding, která se zabývá distribucí plynu v České republice.

RWE tento týden uvedla, že případný prodej aktivit innogy v České republice by neohrozil dohodu o rozdělení podniku s E.ON. Skupina innogy zajišťuje v Česku dodávky zemního plynu, elektřiny a další služby pro zhruba 1,7 milionu zákazníků. V Česku zaměstnává přes 4000 lidí.

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *