Turbína SST-600

Siemens údajně zvažuje prodej či uzavření až poloviny závodů své divize Power & Gas

Německý průmyslový koncern Siemens plánuje reorganizaci své energetické a plynárenské divize Power & Gas, která bude zahrnovat také uzavření nebo prodej některých závodů a jejím výsledkem bude zrušení tisíců pracovních míst. Uvedl to dnes německý měsíčník Manager Magazin s odvoláním na zdroje ze společnosti.

Divize se potýká s problémy kvůli globálnímu přesunu od velkých turbín na výrobu energie, na které se Siemens specializuje. Ve fiskálním třetím čtvrtletí, tedy za tři měsíce do konce června, divizi klesly objednávky o 41 procent a zisk o 23 procent, což bylo více než se čekalo.

Podle časopisu by Siemens mohl uzavřít nebo prodat až 11 z 23 závodů divize po celém světě. Mezi nimi také závod ve východoněmeckém Erfurtu.

Vedení má představit plán zástupcům odborů na počátku listopadu. Divize Power & Gas má bez zahrnutí aktivit v oblasti služeb 30.000 zaměstnanců, z toho 12.000 v Německu.

Siemens uvedl, že neustále přemýšlí o svém strategickém směrování, což může zahrnovat i konsolidaci některých aktivit. Odmítl však přímo komentovat článek v časopise Manager, napsala agentura Reuters.

Autor:4 odpovědí na Siemens údajně zvažuje prodej či uzavření až poloviny závodů své divize Power & Gas

 1. Martin Hájek napsal:

  Takže jádro zrušeno, teď zrušíme klasiku a zbydou větrníky a ty budou za chvíli všichni vyrábět v Africe, fotovoltaika je už dávno v Asii. Tomu říkám úspěch Energiewende ve tvorbě pracovních míst.

  • Milan Vaněček napsal:

   Ano, Německo má nejnižší nezamestnanost, nejvýkonnější průmysl. Jen kdyby mu to nekazila ta hrozná Energiewende, tak kde už mohlo být!!!

   • energetik napsal:

    Mohly být tam kde ČEZko, ale asi to nechtějí. Já bych také nechtěl.

   • Martin Hájek napsal:

    Nejnižší nezaměstnanost má Česká republika, ale to není podstatné.
    Německý průmysl je jako celek zatím v relativně dobré kondici. Ovšem energetický průmysl Německa je až na větrníky víceméně v troskách. ČR je na tom samozřejmě ještě hůř, my už neumíme vyrobit ani plynový horkovodní kotel a musíme si ho kupovat z Německa.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *