Domů
Rychlé zprávy
Siemens údajně zvažuje prodej či uzavření až poloviny závodů své divize Power & Gas
Turbína SST-600

Siemens údajně zvažuje prodej či uzavření až poloviny závodů své divize Power & Gas

Rychlé zprávy
4 komentáře
19. říjen 2017, 12:50
ČTK

Německý průmyslový koncern Siemens plánuje reorganizaci své energetické a plynárenské divize Power & Gas, která bude zahrnovat také uzavření nebo prodej některých závodů a jejím výsledkem bude zrušení tisíců pracovních míst. Uvedl to dnes německý měsíčník Manager Magazin s odvoláním na zdroje ze společnosti.

Divize se potýká s problémy kvůli globálnímu přesunu od velkých turbín na výrobu energie, na které se Siemens specializuje. Ve fiskálním třetím čtvrtletí, tedy za tři měsíce do konce června, divizi klesly objednávky o 41 procent a zisk o 23 procent, což bylo více než se čekalo.

Podle časopisu by Siemens mohl uzavřít nebo prodat až 11 z 23 závodů divize po celém světě. Mezi nimi také závod ve východoněmeckém Erfurtu.

Vedení má představit plán zástupcům odborů na počátku listopadu. Divize Power & Gas má bez zahrnutí aktivit v oblasti služeb 30.000 zaměstnanců, z toho 12.000 v Německu.

Siemens uvedl, že neustále přemýšlí o svém strategickém směrování, což může zahrnovat i konsolidaci některých aktivit. Odmítl však přímo komentovat článek v časopise Manager, napsala agentura Reuters.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(4)
Martin Hájek
19. říjen 2017, 13:53

Takže jádro zrušeno, teď zrušíme klasiku a zbydou větrníky a ty budou za chvíli všichni vyrábět v Africe, fotovoltaika je už dávno v Asii. Tomu říkám úspěch Energiewende ve tvorbě pracovních míst.

Milan Vaněček
19. říjen 2017, 20:31

Ano, Německo má nejnižší nezamestnanost, nejvýkonnější průmysl. Jen kdyby mu to nekazila ta hrozná Energiewende, tak kde už mohlo být!!!

energetik
19. říjen 2017, 22:32

Mohly být tam kde ČEZko, ale asi to nechtějí. Já bych také nechtěl.

Martin Hájek
19. říjen 2017, 23:52

Nejnižší nezaměstnanost má Česká republika, ale to není podstatné.

Německý průmysl je jako celek zatím v relativně dobré kondici. Ovšem energetický průmysl Německa je až na větrníky víceméně v troskách. ČR je na tom samozřejmě ještě hůř, my už neumíme vyrobit ani plynový horkovodní kotel a musíme si ho kupovat z Německa.

Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se