Německá energetická společnost Innogy a britská SSE jednají o sloučení svých maloobchodních divizí v Británii. Uvádí to jejich dnešní společné prohlášení. Jednání jsou v pokročilém stadiu, k závazné dohodě ale firmy zatím nedospěly. Akcie obou z nich ale na zprávu zareagovaly růstem.

SSE je v Británii druhým největším dodavatelem energií se zhruba osmi miliony zákazníků. Npower, což je britská divize Innogy, zásobuje zhruba 4,7 milionu lidí.

O záměrech Innogy informovala už v pondělí agentura Reuters. Management Innogy není prý dál ochoten ztráty britské divize akceptovat.

S tržbami 8,1 miliardy eur (přes 207 miliard Kč) je Británie pro Innogy jedním z nejdůležitějších zahraničních trhů. Zároveň ale i jedním z nejproblematičtějších. Npower měla v pololetí provozní ztrátu 12 milionů eur, ve stejném období loni vykázala provozní zisk 85 milionů eur.

Šest velkých energetických firem v Británii, mezi něž patří i Centrica, SSE, Iberdrola, E.ON a EDF, čelí tlaku menších rivalů. Ti lákají zákazníky na nižší ceny a za deset let se jim podařilo zvýšit podíl na trhu z méně než jednoho procenta na současných zhruba dvacet.

Společnost Innogy vznikla v roce 2016 vyčleněním ze skupiny RWE. Innogy se zaměřuje na obnovitelné zdroje energie, energetické sítě a maloobchodní aktivity, zatímco RWE se soustředí na konvenční zdroje energie. Innogy působí i v České republice.

Štítky: innogySSE

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *